Bylo jich šestnáct a popustili uzdu své kreativitě. Výsledkem je sportovně střižený městský kabriolet, který nese název Škoda CitiJet. Studentskou designovou studii její tvůrci představí na tuningovém srazu příznivců GTI u rakouského jezera Wörthersee.

Úzká skupina studentů škodováckého středního odborného učiliště na svém „dítěti" pracovala od listopadu loňského roku ve spolupráci s šéfdesignerem společnosti Jozefem Kabaněm a jeho týmem, pracovníky výroby i technického vývoje.

„Škoda CitiJet je fantastickým výkonem našich žáků a důkazem jejich kreativity a tvůrčích schopností," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti za oblast řízení lidských zdrojů.

A jak si studenti představují auto snů?

Škoda CitiJet je postavená na bázi Škoda Citigo, je tedy vybavená motorem 1.0 MPI o výkonu 55 kW. Vůz na první pohled zaujme šestnáctipalcovými koly z lehkých sliti, ručně vyrobeným zadním spoilerem a výfukem se dvěma koncovkami.

Jako vzor pro interiér si učni zvolili model Škoda Citigo Sport a i jejich vůz je tak vybaven trojramenným volantem potaženým kůží, řadící páku a ruční brzdu má obšinou červenými nitěmi a červená je i přístrojová deska.

Co by to ale bylo za auto pro mladé, kdyby nemělo pořádný sound system. Ten ve Škoda CitiJet má výkon 300 wattů a navíc LED osvětlení interiéru, které reaguje na hudbu.

„Každý z teamu žáků do tohoto vozidla vložil celé své srdce. Vše bylo projednáno, rozhodnuto a realizováno celým týmem. Byla to skutečná týmová práce. Výsledkem je jedinečné a vzrušující vozidlo, na které mohou být všichni zúčastnění právem velmi hrdí," říká šéfdesigner značky Škoda Jozef Kabaň.