Studenti, kterým bylo více než 18 let, potom do registru mohli také vstoupit. Na této akci se takových mladých lidí, kteří chtějí zachránit úplně cizí život, sešlo hned 27, což je prý absolutní rekord. Sama škola navíc nábor na svoji půdu pozvala. „Máme radost, protože osvěta pro mladé je důležitá. Je prima, že se nám pomalu začínají ozývat jednotlivci, ale i další subjekty jako školy a firmy, které si přejí registr podpořit uspořádáním náboru na jejich půdě. Z toho máme vážně radost,“ popsala Martina.

Celý nábor pořádá Martina Chmelová z Mladoboleslavska, které se nábory po prvotním úspěchu v kosmonoském Café Hruška doslova rozjely. Teď by mladou maminku a účetní chtěli úplně všude. Diář se plní, o akce není nouze.

Kde Martinu můžete potkat příště? „24. října pojedeme hledat hrdiny do Pardubic, nábor bude v Galerii Café Park v Tyršových sadech,“ prozradila Martina Chmelová, která hned ve středu 9. října jela s náborem do České Lípy, kde vystudovala a kde čekala velký zájem potencionálních dárců kostní dřeně, který se nakonec proměnil ve skutečnost.

Ve čtvrtek 10. října pak míří do O2 Universum na zápasy MMA, i tam se přeci může najít vhodný dárce.

| Video: Youtube