Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti gymnázia vyrazili na novou cestu vzdělávání

Mladá Boleslav -Celkem pět gymnázií v rámci Středočeského kraje se zapojilo do projektu Učitel ONLINE, který přinese jednotlivým školám novou didaktickou techniku a zároveň umožní pedagogům naučit se s touto technikou pracovat.

13.11.2010
SDÍLEJ:

Výuka na Gymnáziu Dr. J. Pekaře Mladá BoleslavFoto: Archiv gymnázia

Podoba dnešní výuky na školách se výrazně mění, klasické černé tabule a všudypřítomný prach z kříd v prostorách u katedry postupně mizí. Dnes se snaží způsob výuky svojí názorností jít vstříc studentům, a tak se v učebnách objevují interaktivní tabule, které plní hned několik funkcí: vyučující může tabuli využít ke klasickému zápisu s elektronickým perem v ruce, může pouštět názorná videa, čerpat informace z internetu, využívat e-učebnic, studenti mohou hlasovat pomocí hlasovacích zařízení… využití je opravdu všestranné a záleží pouze na fantazii pedagoga.

Právě touto cestou se vydala gymnázia v Kutné Hoře, Čáslavi, Mnichově Hradišti a dvě gymnázia z Mladé Boleslavi. V pozici žadatelské školy, která celý projekt zastřešuje a řídí, je Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi.

V roli koordinátora celého projektu stojí Petr Bárta. „Jedním z hlavních cílů projektu je rozšířit interaktivní způsob výuky s využitím moderních informačních a komunikačních technologií mezi pedagogy a žáky škol zapojených do tohoto projektu a sekundárně také mezi ostatní obdobně zaměřené školy Středočeského kraje. V rámci projektu bude dodáno vybavení celkem pro 20 učeben pro interaktivní výuku. Vybavením učebny se rozumí audiovizuální systém interaktivní tabule, multilicenční aplikační software, specializované výukové SW a databáze,“ uvedl Bárta.

Do projektu se zapojilo celkem 60 pedagogů z celého Středočeského kraje, kteří do konce projektu (duben 2012) vytvoří 1600 příprav. Tyto přípravy následně budou moci využít také ostatní pedagogové středních škol.

„Slibuji si také od projektu, že se změní způsob výuky směrem k moderním interaktivním výukovým metodám (které ovšem nejsou samospasitelné a nemohou a neměly by být jedinou možnou cestou v dalším rozvoji školy) a používání prostředků ICT v běžném životě školy, přičemž je zajištěno odpovídající proškolení všech zapojených pedagogů. Rozsah a množství v rámci těchto projektů zpracovaných výukových a metodických materiálů umožní tuto moderní techniku používat široké pedagogické obci," podotkl Bárta.

Projekt je spolufinancován z Evropské unie a státního rozpočtu České republiky, celkové náklady projektu jsou 7.433.416,00 Kč

S podobou a průběhem celého projektu se můžete seznámit na webových stránkách www.pekarjeucitelonline.cz.

Studenti se tedy na výše zmíněných školách mají na co těšit a v hodinách se rozhodně nudit nebudou.

13.11.2010
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení