Vzhledem ke stálérekonstrukci Staroměstského náměstí se stane místem jeho konání náměstí Míru. Dopolední program odstartuje v 9 hodin, krátce poté projde náměstím průvod všech účinkujících v čele se zemským správcem, jehož postava a početná družina se bude prolínat celým jarmarkem.

V programu opět vystoupí historické taneční, pěvecké a divadelní skupiny, které patří ke špičce ve svém oboru. Jmenovitě to jsou například taneční skupina Ambrosia, hudební skupina Silencium nebo drsní potulní muzikanti ze skupiny Arcus a mnoho dalších. O šermířské souboje se postará skupina Honoris, sdružení Bohém nebo SHŠ Mordýři z Mladé Boleslavi. Menší návštěvníky pak určitě rozesmějí kejklíři a potěší loutkové pohádky nebo sokolnický výcvik. Po technické pauze bude následovat od 21.20 hodin večerní program, kterým vyvrcholí celé slavnosti.

„I letos se návštěvníci budou moci pokochat a nakoupit z bohatého sortimentu 130 prodejních stánků s tradičním jarmarečním zbožím. Zkrátka nepřijdou ani mlsné jazýčky, jež se mohou těšit na rožněné sele, staročeské cukrovinky a placky, sýrové fondue, čaje, likéry a mnoho dalšího,“ uvedl Pavel Filip z pořádající Kultury města Mladá Boleslav.

Pro lepší orientaci obdrží návštěvníci při vstupu do prostorů Středověkého jarmarku informační letáčky s programem a dalšími nezbytnými informacemi
Jedinou stinnou stránkou jarmarku bude i letos řada dopravních omezení, jimž se pořadatelé nemohou vyhnout.

Omezení v dopravě

Proto bude při pořádání jarmarku prostor celého náměstí Míru uzavřen pro dopravu, a to v následujícím časovém rozvrhu: v sobotu 19. června od 4.30 do 24 hodin, kdy bude uzavřeno obousměrně celé náměstí se zákazy vjezdu (od výjezdu z kruhového objezdu směrem na náměstí, ulice 9. května směrem na náměstí a část Železné ulice od křižovatky na Kozinu také směrem na náměstí).

Dopravní značení v této lokalitě budou určovat objížďky, dále bude pro tento den učiněna dopravní výjimka a ulice Ve Skalici ze směru Na Kozině bude průjezdná na silnici k Zimnímu stadionu.

Pozor také na změny tras autobusů městské hromadné dopravy. Tyto změny se dotknou linek A, 40, 50 a 60. Pro ně budou zrušeny bez náhrady zastávky Náměstí Míru a 9. května, u parkoviště. Náhradou se stanovují stanice Jaselská, VZP a Česana.

„Chápeme, že změny v dopravě mohou obyvatelům města zkomplikovat život. Proto děkujeme všem za pochopení a trpělivost. Jarmark je přece výjimečnou akcí, jen jednou za rok,“ dodává Filip.