Bohatý program se rozjede v 9 hodin, kdy se na Staroměstském náměstí otevře dobové tržiště. O půl hodiny později již na pódiu vystoupí první účinkující. Bude to hudební skupina Flauto Collegium a Lukáš Kejklíř. Přesně v deset hodin projde náměstím průvod, který šestnáctý ročník středověkého jarmarku zahájí. A vystoupení se budou střídat jedno po druhém. Namátkou vybíráme taneční vystoupení Animata, ukázka historického šermu v podání Briganti, kejklířské vystoupení předvede Lukáš Kejklíř a Sdružení Bohém návštěvníky zasvětí do středověkého trestání hříšníků, Svobodní rytíři zase do barokního výcviku koní. Nebudou chybět ani divadelní inscenace.

Program na hradním nádvoří startuje v 9.30 hodin divadelní pohádkou Nezávislého divadla. Po něm zatančí Shareefa, Milan Straka předvede sokolnické ukázky. Také na nádvoří se uskuteční ukázky historického šermu či kejklířská čísla.

Městský palác Templ připravil tvořivý koutek. Děti mohou od 9 do 18.30 hodin razit mince či vyrábět templářské korouhve.