Již tradičně uvede Středočeský kraj v letních měsících sérii hudebních i divadelních představení v atraktivních lokalitách napříč krajem. Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda připomněl, že kromě oblíbených tradičních představení je pro letošní rok připravena také řada novinek.

„K úspěšnému opernímu představení Rusalka přidáváme další Dvořákovu operu Čert a Káča, a kde jinde než samozřejmě znovu v atraktivní lokalitě nádherného parku u Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Další novinkou je také například divadelní představení Válka s mloky, které v autentickém prostředí Památníku Karla Čapka uvede příbramské divadlo A. Dvořáka. Tradičně úspěšná divadelní představení Divadla bez zábradlí chystá také Regionální muzeum v Jílovém u Prahy,“ sdělil a poznamenal, že řada speciálních představení je připravena rovněž pro dětské diváky.

close Program Středočeského kulturního léta info Zdroj: Středočeský kraj zoom_in Program Středočeského kulturního léta

„A nezapomínáme samozřejmě ani na milovníky dechovky, kteří se mohou těšit na vystoupení oblíbené skupiny Krajanka. Filmové fanoušky pro změnu potěší varianty letního kina v úchvatných prostorách hradních nádvoří či zahrad,“ doplnil

Právě vystoupení Krajanky nebo letní kino nabídne program na Mladoboleslavsku. Krajanka zahraje už 9. června na Faře v Dolní Krupé, 4. září se pak představí na Mladoboleslavském hradě. V rámci promítání se diváci mohou těšit na klasiky české kinematografie, přičemž jedna z těch největších bude uvedena 21. června na nádvoří Mladoboleslavského hradu. Na plátně zde ožije slavný Kristián v podání Oldřicha Nového. Během léta pak program nabídne i film Nebeští jezdci nebo Petrolejové lampy.

Program Středočeského kulturního léta pro Pojizeří a Polabí

9. 6. 2024

Krajanka

Fara Dolní Krupá

Hudba

21. 6. 2024

Kristián

Mladoboleslavský hrad

Kino

22. 6. 2024

Mág

Muzeum Podbezdězí

Hudba

29. 6. 2024

Radůz a Mahulena

Skanzen Přerov nad Labem

Divadlo

15. 8. 2024

Pranic

Fara Dolní Krupá

Hudba

17. 8. 2024

Chrámový sbor Václav

Fara Dolní Krupá

Hudba

20. 8. 2024

Tři muži na špatné adrese

Skanzen Přerov nad Labem

Divadlo

24. 8. 2024

Nebeští jezdci

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Kino

30. 8. 2024

Dědeček automobil

Mladoboleslavský hrad

Kino

4. 9. 2024

Krajanka

Mladoboleslavský hrad

Hudba

6. 9. 2024

Petrolejové lampy

Zámek Benátky nad Jizerou

Kino

7. 9. 2024

Spalovač mrtvol

Muzeum Podbezdězí

Kino