Ačkoliv hladina Jizery byla v panujícím suchu poměrně nízká, i tak by se na řece ještě dala najít místa, kde by bylo možné se utopit. Jedno takové se zřejmě nacházelo u mostu do Čejetiček.

Odtamtud volala totiž na číslo 156 kolemjdoucí, že u mostu přes řeku Jizeru se topí žena. Tonoucí měla ještě hlavu nad hladinou, ale bylo zřejmé, že dlouho tento stav trvat nemusí. Na místo okamžitě vyrazily dvě hlídky strážníků, které ovšem potkalo nečekané zdržení. "Hlídkám cestu na místo komplikovali neukáznění řidiči nedbající výstražných zvukových a světelných zařízení umístěných na služebních vozidlech strážníků," uvedl šéf Městské policie Tomáš Kypta. Navzdory tomu na místo dorazili strážníci včas.

"Jeden ze zakročujících strážníků musel ihned do řeky skočit a ponořenou ženu zachytit a vytáhnout nad hladinu," řekl k případu Tomáš Kypta. Žena polské národnosti se ale netopila omylem – zcela zjevně jevila úmysl "pozvednout zbraň proti moři běd" a skoncovat se životem. Obětavý skok strážníka se tak okamžitého vděku nedočkal – žena se do řeky vrhla znovu a smočit se při jejím vyprošťování tentokrát museli policisté dva. Načež již nenechali strážníci nic náhodě a ženě nasadili želízka. "Na místo pak byla přivolána záchranná služba, která ženu převezla k dalšímu ošetření do oblastní nemocnice," podotkl Tomáš Kypta.

A prakticky vzápětí pak řešili městští policisté případ další. Problematická bezdomovkyně ve Štyrsově ulici jim přidělávala starosti již několik týdnů. Žena, trpící psychickým onemocněním, tam každodenně shromažďovala haldy odpadků, což přirozeně nebylo místním obyvatelům po chuti. Policisté ale neměli možnost jak zasáhnout. "Místo se muselo pravidelně na náklady města uklízet. Strážníci mohli ženu pouze opakovaně nahlásit na příslušeném odboru města," uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Problém s psychicky narušenou bezdomovkyní, která neužívala předepsané léky, nakonec vyvrcholil tím, že se svlékla do naha a v rouše Evině pobíhala ve své oblíbené Štyrsově ulici sem a tam. Na pomoc přišla tentokrát přivolané hlídce pracovnice sociálního odboru, které se podařilo ženu přemluvit k hospitalizaci v psychiatrické léčebně v Kosmonosech. "Žena souhlasila s hospitalizací a hlídka ji do psychiatrické léčebny odvezla," řekl Tomáš Kypta.

A na scénu opět, jako již tolikrát, nastoupili pracovníci firmy Compag, kteří – snad naposledy – uklidili po bezdomovkyni nepořádek.

Přízrak nahé, či alespoň polonahé ženy se ještě během týdne do Boleslavi vrátil – v noci na středu rozrušil jakéhosi stále bdícího občana v Jaselské ulici pohled právě na polonahou ženu. O své zjištění se neváhal podělit s městskou policií, která mohla úkaz okamžitě vyšetřit, neboť v Jaselské má svou základnu. Ani bleskový výpad ze dveří a důkladná kontrola ulice ale mužovo fantasma nepotvrdily. Policisté se tak vrátili k noční službě.

O něco vážnější případ, při němž došlo i na krev – naštěstí ne jejich – čekal městské policisty ještě v polovině týdne.

Mezi obyvatele Havlíčkovy ulice patřila i dvojice mužů, kteří se nemohli vystát, nicméně přesto spolu zřejmě bydleli – ke rvačce, kterou žena z tamního panelového domu hlásila, údajně mezi nimi nedošlo poprvé. „Oznamovatelka uvedla, že oba muži strašně řvou a na chodbě si na zemi všimla i krve. Vyslaná hlídka na místě skutečně zjistila dva muže, kteří se mezi sebou poprali. Oba muži měli drobná zranění, ale ani jeden nežádal o ošetření. Oba odmítali jakoukoliv pomoc,“ uvedl šéf Městské policie Tomáš Kypta. Na dobré slovo, že se již nic podobného opakovat nebude, nechali policisté muže být.

Ale hned po jejich odjezdu byl oheň zpátky na střeše – jeden z dotyčných volal linku 156 a žádal o pomoc, oba se do sebe pustili znovu a jeho protivník zřejmě nabyl vrchu. „Hlídka na místě zjistila, že došlo zase k další potyčce mezi muži. Jeden ze zraněných mužů se začal podivně motat, proto hlídka okamžitě zavolala záchrannou službu,“ sdělil Tomáš Kypta.

Na místo byla přivolána rovněž hlídka Policie České republiky, která si věc převzala k dalšímu řešení. Zraněnější z mužů pak putoval k ošetření do Oblastní nemocnice.A nejsou to konečně jen lidé, kteří strážníkům přidělávají práci. V pátek odpoledne se poblíž zříceniny Michalovické putny popásala ovce, která tam zřejmě zavítala bez patřičného svolení majitele.

Policisté se jali zaběhlého čtvernožce odchytávat, ale ovce v této honičce prokázala jasnou převahu. Mužům zákona prchla na nedalekou stráň, kam se za ní ani ti nejudatnější z nich nevydali, neboť prudký sráz se ukázal příliš nebezpečným. „Ovce byla na stráni nechytatelná z důvodu možného nebezpečí úrazu strážníků při odchytu,“ konstatoval Tomáš Kypta.

Den nato hlásil telefonát občana z Podlázek, že se po ulici prochází osamocený beran. Šlo-li o stejné zvíře, policisté nezjistili. V době jejich příjezdu beran zase splynul s okolní vegetací a nedořešený případ tak byl odložen ad acta.