Ve čtvrtek 7. března přivedl jeden z boleslavských obyvatel na služebnu městské policie v Palackého ulici osmiletého chlapce, který plakal na chodníku u Gymnázia. „Chlapec uváděl, že se společně se spolužáky z jedné mimo boleslavské základní školy účastnil recitační soutěže na gymnáziu v ul. Palackého a má zato, že zmeškal odjezd školního autobusu zpět do své školy,“ uvedl ředitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Policisté ihned kontaktovali příslušnou školu. Ta kontaktovala učitelku, která byla za děti na výletě zodpovědná. Žena si svého žáka vzápětí vyzvedla na policejní služebně.

Ten samý den boleslavská obyvatelka kolem tři čtvrtě na jednu odpoledne strážníkům telefonicky hlásila, že našla uplakaného chlapce, který se prý měl ztratit svojí vlastní babičce. Hlídka si chlapce převzala a informovala také PČR.

„Chlapec strážníkům uvedl, jak se jmenuje a kam chodí do školky. Informována byla také pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) při Magistrátu města, která telefonicky vyrozuměla o celé věci zákonného zástupce – babičku,“ popsal situaci Kypta. Za přítomností zaměstnankyně OSPODu nakonec vrátili policisté na své služebně dítě o rukou jeho babičky.