Jen tupé rány do auta si všimli městští strážníci v Mladé Boleslavi, kteří v úterý kolem půl deváté večer srazili v Havlíčkově ulici muže. Chodec sice utrpěl jen lehké zranění, strážník, který auto v tu chvíli řídil, může mít i přesto problémy. K nehodě totiž došlo na přechodu pro chodce.

Nehoda se stala v Havlíčkově ulici v úseku nedaleko křižovatky s Bezručovou ulicí. Vozidlo městské policie jelo od centra města k sídlišti a míjelo autobusovou zastávku. Řidič zřejmě sledoval autobus přijíždějící na zastávku a nevšiml si muže, který přicházel zleva po přechodu. Strážníci jej spatřili až, když došlo ke srážce.

„Pokud vím, tak ten muž měl tmavé oblečení a byla tma. Možná mohl být špatně vidět. Prý jim doslova skočil na auto. Strážníci v žádném případě neporušili předepsanou rychlost,“ řekl Boleslavskému deníku ředitel městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta. Jeden ze svědků nehody sice uvedl, že strážníci jeli příliš rychle, ale není to pravda. Dokazují to záznamy monitorovacího systému, kterým jsou auta městské policie v Mladé Boleslavi vybaveny. „Ze záznamu z GPS jsme zjistili, že v době incidentu strážnici jeli rychlostí 42 kilometrů v hodině, zatímco svědek tvrdil, že jeli jako blázni, a že neměli zapnutý maják,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Navíc policisté, kteří nehodu vyšetřují, přišli s polehčujícím faktem pro strážníky. Sražený chodec byl totiž doslova namol opilý. „Muž nadýchal 2,42 promile alkoholu. U řidiče vozidla dechová zkouška žádný alkohol neprokázala,“ řekl mluvčí Ladislav Mareš. V době nehody byli strážníci ve službě. Zrovna se vraceli ze zimního stadionu, kde zajišťovali bezpečnost fanoušků na svou služebnu v Havlíčkově ulici.