Speciálně upravený vůz Škoda Yeti, pro účely Městské police v Mladé Boleslavi, předali zástupci automobilky Škoda, Petr Pečenka, vedoucí Zákaznického centra a Martin Feller, vedoucí prodeje česká republika. Na půdě Zákaznického centra Škoda v Mladé Boleslavi vůz symbolicky převzali Adolf Beznoska, první náměstek primátora města Mladá Boleslav a Tomáš Kypta, ředitel Městské policie Mladá Boleslav. Historicky první SUV s pohonem všech kol ve službách mladoboleslavské městské policie pomůže strážníkům hájit bezpečnost občanů a dohlížet na veřejný pořádek ve městě.

„Je to vozidlo, které jsme dlouho potřebovali. Potřebovali jsme čtyřkolku už proto, že zasahujeme při povodních, kde jsme několikrát měli hraniční zákroky s našimi vozy, které neměly takovou průjezdnost terénem. Také v zimním období, když napadne sníh a než se všechny komunikace uklidí, tak ta čtyřkolka je potřeba. Alespoň jedna hlídka musí být mobilní na pomoc občanům a aby dojela na zákroky, kam je potřeba," řekl ředitel městské policie Tomáš Kypta. „Určitě tento vůz opět přispěje k dobré práci městské policie a tím bude prospěšný i pro občany Mladé Boleslavi," řekl náměstek Beznoska.

Výkonný Yeti proti zločincům

Model Yeti s výkonným benzinovým agregátem 1,8 TSI/118 kW 4x4 v policejní úpravě je vybaven všemi důležitými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti. Vůz byl připraven na základě častých požadavků ze strany policie. Při výběru specifikace vozů byl kladen důraz na aktivní i pasivní bezpečnost a komfort posádky (elektronický stabilizační program ESP, přední, boční i hlavové airbagy, klimatizace a další). Součástí úpravy vozu do podoby městské policie je i mimořádná výbava v podobě reflexních polepů, majáku s elektronickým ovládáním, vyhledávacím světlometem, hasicím přístrojem a mříží oddělující zavazadlový prostor.

„Zájem o nejrůznější modifikace našich modelů pro potřeby veřejné správy na státní i regionální úrovni nás velice těší. Vůz Škoda Yeti ve verzi pro městskou polici demonstruje jednu z možností úpravy této modelové řady pro potřeby zabezpečení místních záležitostí a veřejného pořádku," uvedl Martin Feller, vedoucí prodeje regionu Česká republika.