Poslední zimní víkend připomínal na Mladoboleslavsku spíše jaro.

Stovky lidí tak zahájili ofenzívu na zahrádkách, mnozí odjeli na chaty a chalupy a jiní se vydali sportovat do okolí města vyrazili na kola, brusle, nebo na procházky.

„Zajeli jsme si s manželem a dětmi do Bakova na koupaliště, kde je kvalitní bruslařská dráha a krásně jsme se vysportovali,“ nadšeně vypráví Hana Šindelková z Mladé Boleslavi. Mnozí lidé zase doslova obsadili silnici vedoucí podél Jizery od Debře, kde se to hemžilo cyklisty a bruslaři. Řidiči by v tomto úseku měli být opravdu velmi opatrní.

„Je to využívaný úsek silnice, má kvalitní asfalt, žádné díry, jezdí tam málo aut a všude okolo je příroda,“ vysvětluje oblíbenost zdejší silnice bruslař Jan Laštovička.

Zima řekne své definitivní sbohem oficiálně až tento týden, přesněji podle kalendáře v úterý. Do té doby ale ještě ukáže svoji sílu. Už dnes se totiž ochladí a sluníčko se ukáže jen výjimečně. „Počasí v Česku ovlivní studená fronta, která přinese v pondělí ochlazení místy o více než 8 stupňů,“ předpovídá Dagmar Honsová z Meteopressu.