Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stížnost na kácení stromů nebyla oprávněná

Mladá Boleslav - Občan si stěžoval na kácení stromů v Mladé Boleslavi, úřady ale chyby nenašly

8.7.2010 2
SDÍLEJ:

Příroda na Madeiře je úchvatná. Ilustrační foto.Foto: shutterstock.com

Na základě podnětu stěžovatele (který byl dobře informován o rozsahu kácení stromů v Mladé Boleslavi, ale údajně bez znalosti zákona) proběhlo ve dnech 17. 6. a 23. 6. na odboru životního prostředí rozsáhlé šetření České inspekce životního prostředí Praha.

Bylo zaměřené na kácení stromů rostoucích mimo les, respektive na to, zda rozhodnutí o povolení kácení byla vydána v souladu se zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny.

Jednalo se o kácení, kde bylo řízení o žádosti zahajována v letech 2008 a 2009 a které bylo většího rozsahu. Informoval o tom vedoucí odboru životního prostředí Jan Jihlavec.

Ve většině případů bylo žadatelem o povolení kácení statutární město Mladá Boleslav. Konkrétně byla kontrolována všechna rozhodnutí, která se týkala kácení na Staroměstském náměstí, v ulici Pezinská, na Severním sídlišti mezi ulicemi Václavkova, U Penzionu a Havlíčkova, při akci „Vnitrobloky“ mezi ulicemi U Stadionu a U Penzionu, v parku Štěpánka a na koupališti.

Celkem byly systematicky a do hloubky zkoumány spisy pro 11 rozhodnutí citovaných v zápise ze šetření. Byla však nahodile zkoumána i další rozhodnutí a také realizace nařízené náhradní výsadby. ČIŽP dospěla k závěru, že nebylo zjištěno porušení zákona a nebude zahajováno žádné správní řízení.

„Kontrola byla zaměřena na konkrétní rozhodnutí týkajících se povolení kácení dřevin rostoucích mimo les, respektive na to, zda rozhodnutí o povolení kácení byla vydána v souladu se zákonem,“ řekl náměstek primátora Adolf Beznoska.

Autor: Pavel Svačina

8.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení