Nejen lavičky a zpevněné cesty, ale třeba také nové přírodní schodiště z horní části parku k objektu skautského oddílu, veřejné záchodky, které zapadají do přírodního rázu parku či osvětlený altánek.

To jsou jen některé ze změn, kterými v uplynulých měsících prošel lesopark Štěpánka, jedno z nejoblíbenějších míst v Boleslavi, které místní lidé využívají k rekreaci či sportu.

Po řadě měsíců byla včera Štěpánka slavnostně otevřena, a příležitost prohlédnout si vylepšený park využily i desítky Boleslaváků.

„Je to tady vážně moc hezké, povedlo se to a jsem rád, že ta změna byla opravdu k lepšímu, když sem začaly najíždět bagry a další stroje, bál jsem se, že to tu snad vykácí všechno a srovnají park se zemí," řekl Boleslavskému deníku Jan Hančil, který poblíž bydlí a přišel se ve středu na změny Štěpánku podívat na vlastní oči.

„Revitalizace zahrnovala celou řadu dílčích projektů, které na sebe musely navazovat a držet jednotnou linii. Veškeré úpravy musely být velmi citlivé i vzhledem k tomu, že park využívají všechny generace občanů," uvedl primátor města Raduan Nwelati.

Proti původnímu projektu nakonec bylo instalováno i nové veřejné osvětlení včetně centrálního osvětlení altánu. „Přispěl k tomu argument energetických úspor a pozitivního vlivu na noční život ptáků v korunách stromů, staré lampy svítily rovnoměrně do prostoru, nové mají směrované světlo k zemi," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.

Nově v parku návštěvníci najdou také orientační cedule, které jim pomohou lépe se v jednotlivých částech vyznat a také je seznámí s historií místa, děti pak parkem provede naučná stezka s veverkou Štěpánkou.

Na první pohled asi nejvýraznější změnou je molo, které bylo postaveno u Klenice a umožňuje snadnější přístup přímo k vodě.
Přibyla i celá řada herních prvků včetně dalšího crossfitového hřiště nebo trasy pro discgolf.

Právě tuto čím dál populárnější hru, k níž je zapotřebí „létající talíř" frisbee, si při včerejším slavnostním otevření Štěpánky přímo na místě mohli lidé pod dohledem trenéra vyzkoušet.

Jediným nedodělkem tak zůstává cesta, která vede od altánu ke krytému bazénu, ta zatím není otevřená celá.

"Tady se trochu sesunul svah, takže tu bude muset výt vybudována opěrná zeď. Chtěli bychom to udělat v co nejkratším možném termínu," vysvětlil v pátek na tiskové konferenci primátor Raduan Nwelati.

Ten také spolu se svými náměstky a dalšími členy zastupitelstva park slavnostně otevřel.

Revitalizace Štěpánky stála 20,5 milionu korun a město ji hradilo z pětaosmdesáti procent z dotace.