Sportovní hala, která bude stát u 5. základní školy, budí v posledních týdnech skoro tolik vášní jako stavba bazénu.

„Staví si halu jen pro florbal, jsou to vyhozené peníze," traduje se po městě. To ale rázně vyvrací náměstek primátora Jiří Bouška, jinak také hráč extraligového florbalového týmu Billy Boy.

„Stavba bude dimenzována samozřejmě tak, aby se zde daly provozovat všechny halové sporty, od házené přes volejbal až po basketbal, bude splňovat všechna kritéria. Florbal zde ale bude možné hrát jistě taky," potvrdil pro Boleslavský deník Jiří Bouška.

Dodal, že momentálně se dokončuje projekt haly. Ten se od původního příliš neodlišuje, stále je počítáno i s tím, že v budoucnu bude halu možné rozšířit.

„Teď budeme vybírat firmu, která halu postaví, a pokud všechno půjde podle plánů, do deseti týdnů by se tam mělo kopnout," upřesnil Jiří Bouška.

Stavba haly bude rozdělená do dvou etap, první, která by měla začít v létě, bude stát 25 milionů. Druhá etapa, která je ale otázkou budoucnosti, pak přijde zhruba na 10 až 12 milionů.Primárně bude hala v dopoledních hodinách sloužit jako tělocvična pro 5. základní školu. Odpoledne zde bude zázemí pro halové sporty.

„V ideálním případě bychom chtěli stavbu haly spojit se zateplením Pětky, ale ještě nevíme, zda dostaneme dotaci. Pokud ano, začalo by se už v polovině června," dodal náměstek Bouška.