Práce na odkanalizování města v rámci projektu Mladoboleslavsko – čištění a odkanalizování odpadních vod jsou v plném proudu. Hlavní práce nyní probíhají v ulici J. V. Picka. „Začátkem měsíce byly zahájeny práce na pokládce hlavního kanalizačního řadu v této ulici. Tím došlo k úplné uzavírce ulice,“ uvedl Jaroslav Král, starosta Benátek nad Jizerou.

Uzavírka ulice udělala velké vrásky na čele především řidičům, jelikož tato silnice u Benátek vede směrem k obci Zdětín a k Chotětovu. Benáteční řidiči tak musí trasu objíždět přes Sedlec nebo Dražice. Hlavní kanalizační řad se také pokládal v sousední ulici Pod Remízkem. Po pokládce hlavního řadu je na řadě realizace jednotlivých domovních přípojek.

Práce na odkanalizování finišují v také Dražicích. „V současné době se zde pracuje ještě na několika přípojkách. Koncem srpna byla komunikace od hradu na křižovatku na Zdětín a Benátky v ulici Na Štěpnici vyasfaltována,“ řekl Jaroslav Král. Dělníci dále v Dražicích pokračují na protlaku pod řekou Jizerou u mostu a na čerpací stanici v areálu DZ Dražice.

Projekt Mladoboleslavsko – čištění a odkanalizování odpadních vod bude Benátky stát přibližně sedmdesát tři miliony korun. Město tak plní nařízení Evropské unie, podle kterého mají být do roku 2010 všechny aglomerace a města nad dva tisíce obyvatel odkanalizovány přes čistírny odpadních vod.