VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostka Dobrovice: Chystáme další investice

Dobrovice -V Bojeticích se letos mohou těšit na novou kanalizaci, přímo v Dobrovici vzniknou dvě nová dětská hřiště a město opraví i další byty

15.1.2012 1
SDÍLEJ:

Starostka Dobrovice Jana BímováFoto: Petra Kuldová

Dobrovici čeká v roce 2012 několik investičních akcí. Jaké to budou, se dozvíte z našeho rozhovoru. Povídali jsme si se starostkou Dobrovice Janou Bímovou.

Jaká akce bude největší?

Největší akcí, které sice nejsme přímo investorem, ale budeme se na ní finančně i organizačně podílet, je vybudování splaškové kanalizace v Bojeticích a na Týnci, což jsou naše místní části. Splašková kanalizace bude vedena na naši dobrovickou čistírnu odpadních vod. Po jejím vybudování je pak potřeba zajistit úpravu povrchu komunikací. Plánujeme je nejenom uvést do původního stavu, ale chceme jejich povrch vylepšit a provést i jejich odvodnění. V současné době je k dispozici zatím pouze odhad finančních nákladů, zhotovitel se vybírá. Celkovou cenu tedy ještě neznám, ale podíl města na vybudování kanalizace je kolem 12 miliónů a na následné rekonstrukce komunikací pak kolem 5 až 6 miliónů korun.

Budete tuto investici financovat z rozpočtu?

Tato částka je pro rozpočet příliš velká, město by nemohlo realizovat vůbec žádné jiné akce, a proto plánujeme půjčku.

Jaký je pro rok 2012 rozpočet města?

Rozpočet města je asi čtyřicet pět milionů korun.

Mluvili jsme o opravách komunikací, k jejich opravám dojde i jinde?

Každoročně provádíme rozsáhlejší opravu některé ulice. Letos to bude komunikace v místní části Uherce. Rekonstruovat a budovat se bude také v místní části Chloumek, kde nám vyrostlo sedmnáct rodinných domů a i tam zbývá část komunikace dokončit. Kromě toho budou samozřejmě probíhat opravy a vysprávky po zimě v celém městě.

Co nového čeká místní děti?

Chceme pro ně vybudovat dětská hřiště. V rámci jednoho projektu by měla vzniknout dvě hřiště. Jedno pro malé děti, ve věku do šesti let a to druhé pro děti od dvanácti do šestnácti let. Hřiště pro malé děti by mělo vzniknout na Havlíčkově náměstí. Je v této lokalitě spousta malých dětí a chceme jejich maminkám vyhovět. Druhé hřiště je plánováno ve Švermových sadech. Děti tam mají blízko školu, mohly by tam zajít i o volných hodinách a podobně. Navíc by mohli hřiště využívat i členové zájmových mládežnických organizací, např. skauti, sportovci, kluby dětí. Máme žádost o dotaci, věříme, že ji dostaneme.

Kam se bude v Dobrovici investovat dál?

Výhledově až půl milionu korun chceme investovat do našich hasičů, přesněji do jejich zázemí. Naši hasiči jsou aktivní, mají i svou výjezdovou jednotku, která čítá 25 osob. Opravovat se tedy bude garáž, ale také interiér hasičské zbrojnice, tak aby vyhovoval lépe jejich potřebám, provádět se bude kompletní rekonstrukce vytápění, vymalovat a částečně se budou vnitřní prostory přebudovávat a také venkovní manipulační plochy.

Máte ještě nějaké městské byty a budete letos investovat i do nich?

Ano, několik bytových domů si ještě město ponechalo. Letos budeme opravovat byty v domě v dolní části Palackého náměstí. Konkrétně opravíme fasádu, provedeme opravu zdi, která odděluje pozemek domu od soukromého pozemku. Kompletně vyměníme také okna. V tomto domě je také jeden velký byt, který se nám nedaří pronajmout, jeho pronájem je dost vysoký. Chceme ho tedy přebudovat na dva byty menší a věříme, že se již takto pronajmou.

Vím, že pomůžete i mladým divadelníkům.

Ano, pomůžeme divadélku Bouda na Holých Vrších. Zainvestujeme tam kolem 200 tisíc korun. Místnost, ve které mladí divadelní ochotníci zkouší, není vytápěná, ani moc útulná, tak bychom chtěli provést vhodnou rekonstrukci.

Dojde také na územní plán?

V roce 2012 zamýšlíme zahájit pořízení nového územního plánu města. Proces je to dlouhodobý, letos shromáždíme a vyhodnotíme všechny podněty od občanů a zajistíme zhotovitele návrhu územního plánu. Proces samotný pak bude trvat dva až tři roky.

Budete letos realizovat i nějaké akce, které omezí dopravu ve městě?

Máme v plánu rekonstruovat opěrnou zeď v ulici 9. května, podél hlavní průjezdní komunikace. Tyto stavební práce by na určitou, nezbytně nutnou dobu, omezily dopravu. Zeď je v havarijním stavu, požádali jsme proto o dotaci z Fondu rozvoje obcí a měst Středočeského kraje.

Autor: Petra Kuldová

15.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 13 500 Kč

Svářeči Svářeči CO2. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce:, Na Výsluní č.p. 1182, 294 01 Bakov nad Jizerou, , Prvotní kontakt: e-mail: speranta@seznam.cz nebo osobně. Pracoviště: Speranta, s.r.o.- pracoviště bakov nad jizerou, Na Výsluní, č.p. 1182, 294 01 Bakov nad Jizerou. Informace: Vasil Vlad, .

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 24 000 Kč

Řezníci a uzenáři Řezníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Havlíčkova č.p. 1395, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 725130921 (7-18 hod.) nebo osobně, , Volné pracovní místo na prodejně Novák Maso-Uzeniny v prostorách Penny Marketu., , Zaměstnanecké výhody: Lázně, firemní oblečení, poukázky na prací prostředek, zvýhodněný tarif O2, slevové poukázky na odběr zboží, stravenky.. Pracoviště: Novák maso - uzeniny s.r.o.- mb, Havlíčkova, č.p. 1395, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: David Andrle, +420 725 130 921.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 400 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce:, K Pískovně č.p. 108, Veselá, 295 01 Mnichovo Hradiště, , Prvotní kontakt: osobně: po-pá 10-14 hod.. Pracoviště: Demitool s.r.o.- pracoviště mh, K Pískovně, č.p. 108, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Lyudmyla Bentsa, +420 774 864 881.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 360 Kč

Úředníci Specialisté dávek SSP a DPP. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň činnosti:, - zajišťování agend nepojistných sociálních dávek, - agenda státní sociální podpory a pěstounské péče,, - kompletní zabezpečení agendy státní sociální podpory a pěstounské péče, - zpracování žádostí o dávky v informačním systému, - zodpovědnost za jejich správnost a úplnost, - zajišťování veškeré agendy pro občany EU v souladu s nařízeními EU, , Kvalifikační a další požadavky: , - ukončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou nebo vyšší odborné vzdělání, - bezúhonnost, - praxe na úřadu práce, zejména v oblasti SSP a PP výhodou, - orientace v zákoně č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, v zákoně č. 500/2004 Sb., správní řád, a v zákoně č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí výhodou., - znalosti popř. praxe v oblasti státní správy - výhodou, - znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád - výhodou, - výborná znalost práce na PC, - odolnost vůči stresu, výborné komunikační dovednosti, - samostatnost, pečlivost, důslednost, schopnost týmové práce, , Pracovní podmínky:, - platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy, - pružná pracovní doba – plný úvazek, - předpokládaný nástup ihned, - pracovní poměr na dobu určitou a to po dobu pracovní neschopnosti, nejdéle však na dobu 1 roku., , V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 10. srpna 2018 včetně na e-mailovou adresu: pavel.krpalek@uradprace.cz, , Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků. Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - kontaktní pracoviště mladá boleslav, staroměstské nám. 70, Staroměstské náměstí, č.p. 70, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Pavel Krpálek, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Kraj chce části klientů H-Systemu přispět na to, aby se mohli soudit

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Kontrolu krajských zakázek odstartoval příval anonymů

Návštěvníky lákají kocouří procházka i jízda veteránů

Střední Čechy – Akce, které by si podle doporučení Středočeské centrály cestovního ruchu lidé v tomto týdnu neměli nechat ujít, nejsou tentokrát soustředěny pouze do víkendových dnů.

Požár v Kutné Hoře a veřejné záchodky místo hudby pro Třebíč: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 13. srpna 2018.

Žádného předmětu kraje už se nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

Střední Čechy – Slibem, že „žádného předmětu Středočeského kraje“ se ani nedotkne, překvapil na pondělní tiskové konferenci na krajském úřadě manžel středočeské hejtmanky Jakub Pokorný. „Kromě své manželky,“ prohlásil – čímž si nejspíš vyslouží kritiku, že svou partnerku označil jako věc v majetku kraje.

Rizikové fotbalové utkání bylo pro policisty zcela klidné

Střední Čechy – Nebylo třeba zasahovat; vše se odehrálo bez narušení veřejného pořádku. Tak se středočeská policie ohlíží za víkendovým fotbalovým utkáním Fortuna ligy mezi týmy FK Mladá Boleslav a SK Slavia Praha, kdy si Pražané do Mladé Boleslavi dojeli pro body za vítězství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT