Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poslankyni Mazuchovou v Debři zajímaly starosti ve školství

DEBŘ - Vyslechnout si starosti z oblasti školství si včera dopoledne přijela do debřské základní školy poslankyně a místopředsedkyně výboru pro sociální politiku Lenka Mazuchová. Při této příležitosti si měla možnost prohlédnout společně se svojí kolegyní i třídy, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Návštěva z Poslanecké sněmovny také zavítala do tříd, kde se vyučuje na interaktivních tabulích. Foto: Deník/Tomáš Ježek

„Jde mi o to, abych od ředitelů škol vyslechla podněty a myšlenky z jejich práce, které bych poté ráda uvedla do praxe, či aby se objevily například v pozměňovacích návrzích a zákonech,“ uvedla hlavní cíl návštěvy Mazuchová.


Několik desítek minut dlouhá diskuze se točila například kolem získávání financí i kapacitě školy. „Školu navštěvuje okolo 170 žáků,“ prozradil ředitel školy Štefan Klíma. Více než polovina žáků debřské školy sem každý den dojíždí.


Došlo také na školní vzdělávací programy, ale i platy ve školství. Témata se ovšem točila také kolem úspěšnosti přijetí na střední školy a gymnázia. „Úspěšnost dětí hlasících se na osmiletá gymnázia je stoprocentní. Stejně tak i u těch, kteří se na ně hlásí z devátých tříd,“ pochválil před poslankyní své žáky ředitel Klíma.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení