Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Staroměstské náměstí ožilo Jarmarkem na zastávce

Mladá Boleslav – Na zastávce na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi se v sobotu poprvé uskutečnil jarmark, uspořádaný místními podnikateli.

21.8.2011
SDÍLEJ:

První ročník Jarmarku na zastávce se vydařil. Foto: Milan Filip

Jeho cílem bylo ukázat lidem, že Staré Město opět po náročné revitalizaci žije, a má co nabídnout. Kdo mohl, vystavil obsah vlastního obchůdku ven, aby jej formou jarmarku ještě více přiblížil příchozím. „Vše vyšlo podle našich představ, není tu ani moc ani málo lidí, návštěvníci jsou spokojeni, počasí přeje také. A z čeho máme největší radost je, že se během jarmarku připojují i ostatní obchodníci ze Starého Města, takže tu určitě nejsme naposledy,“ řekl spoluorganizátor akce Miloš Adámek.

Pořadatelé si také připravili bohatý kulturní doprovod. Pány potěšil pohled na ladné křivky tanečnic z taneční školy Shareefa, která také sídlí přímo na náměstí. Děti ocenily vystoupení loutkoherce Břeti.

Návštěvníci nejčastěji testovali své chuťové buňky na výrobcích vegetariánské výživy. Nepohrdli ale ani občerstvením z místních restaurací či ochutnávkou kvalitních vín z vinotéky. Především dámám udělal radost bazar s dárkovými předměty.

Pohodové odpoledne se protáhlo až do pozdních večerních hodin, kdy stolky pod slunečníky obsadili návštěvníci chtiví kávy a odpočinku. V průběhu celého dne zpříjemňovalo atmosféru hudbou přímo ze svého vozu boleslavské rádio Jizera.

Autor: Helena Fričová

21.8.2011
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení