VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikatel Jaroslav Starka odpovídal čtenářům

„Pokud do podsvětí patří několik stovek lidí, které zaměstnávám jako číšníky, kuchaře, provozáře, pokojské, fotbalisty, maséry a jiné profese spojené s mojí činností, tak šéfuji podsvětí,“ uvedl příbramský podnikatel a šéf fotbalové Marily.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Příbramský podnikatel a šéf fotbalové Marily Jaroslav StarkaFoto: GetPhoto/Martin Salajka

Jak se s odstupem času díváte na své počátky v podnikání, změnil byste něco, např. firmy a lidi se kterými jste spolupracoval? V jakém oboru podnikáte v současné době? Boris
Určitě bych něco změnil. Člověk ale nemá ničeho litovat. Lidé, se kterými se stýkám, jsou většinou mí přátelé a kamarádi.

Přál byste si pro svého syna stejnou kariéru, jako máte vy? Plánujete mu předat své impérium? Přejete si, aby vedl stejný život jako vy, nebo se snažíte ho nasměrovat na zcela jinou cestu? Díky za odpověď. Honza
Co bude dělat můj syn, to je jeho věc. Věřím, že udělá školu. Pokud by to šlo, byl bych rád, kdyby studoval v zahraničí. Má ale svou hlavu.

1. Komu patří brankář Hruška? Žižkovu, nebo Spartě? Není možné ho (třeba v zimě) odkoupit, jeho cena půjde určitě nahoru.
2. Jsou tu hráči z Brazílie (Oliveira a Grach) na přestup, nebo na hostování? Neuvažujete o koupi klasického střelce do vápna, třeba Blahy ze Žižkova? Luboš

Hrušku jsem si vzal ze Žižkova, hráči Brazílie jsou tady na přestup. Střelce by nechtěla jen Příbram, ale celá první liga. Protože máme omezené finance, musíme si ho vychovat sami.

Je pravda, že když si chce v Příbrami někdo otevřít hospodu, musí jít nejdřív za vámi? Anonym
Nemyslím si, že tomu tak někdy bylo. Starám se o svoje provozovny. Nikdy mne nikdo neoslovil v tomto smyslu, tedy ve věci otevírání nové restaurace.

Fotbal je v dnešní době hlavně o penězích a o lidech schopných peníze sehnat. Dle mého názoru patříte k lidem, kteří chod klubu rozhodně zajistit umí. Moje otázka je následující. Spolupráce s balírnami Marila zřejmě funguje bezproblémově, nicméně dá se říct, větší rozpočet, kvalitnější hráči, kvalitnější fotbal, a proto se ptám, jestli jsou skutečně tak „velké“ problémy v komunikaci s panem Vařekou a firmou Ravak. Spolupráce s největší firmou v regionu může kopané na Příbramsku jedině pomoct. Nestojí za to hodit za hlavu předchozí rozepře? Děkuji. Fotbalista
Jestli mohu k panu Vařekovi a firmě Ravak… pan Vařeka je obrovsky šikovný a schopný člověk. Vybudoval firmu, která je v regionu největší a nejlepší. Za sebe… nevím o žádných rozepřích. Téhle rodiny, která ve městě dává tolika lidem práci, si nesmírně vážím. A myslím si, že kdyby to z jejich strany šlo… protože Ravak je firma, která dává do reklamy spoustu peněz… tak za sebe mohu říci, že kdyby ten klub měl mít dlouhodobější výsledky a perspektivu, tak by se měl jmenovat Ravak Příbram a spojení s touto firmou by bylo určitě úžasné.

Proč tedy váš fotbalový klub nespolupracuje s firmou Ravak? Proběhla nějaká jednání o spolupráci? Jak jste řekl, pan Vařeka je šikovný a chytrý člověk. Reklama na dresech fotbalových klubů je dle mého názoru jedna z nejlukrativnějších a každý dobrý manažer ví, že reklama dělá hodně! Fotbalista
Já bych tu spolupráci strašně uvítal a z naší strany musí dojít k oslovení firmy Ravak. Pokud to přinese nějakou společnou budoucnost, budu velmi rád. Tahle firma je schopná zajistit budoucnost celého příbramského fotbalu.

Slyšel jsem, že Marila se bude prodávat. Můžete mi k tomu něco říct? Děkuji. Mirek K.
Je třeba rozdělit na dvě části - fotbalový klub Marila a generálního partnera balírny Marila Votice. Jestliže se balírny prodaly, tak o tom vím jedině z novin, protože věřím, že nového majitele poznám a budeme se bavit o další spolupráci.

Kdybyste se znovu narodil, kam byste své peníze investoval? Byl by to opět fotbal? Jiří Macek
Jak se říká, člověk nemá nikdy ničeho litovat, takže ani já nelituji svých investic do různých věcí. Ale co by bylo, kdybych se znovu narodil, nejsem schopen říci.

Bojíte se o svou bezpečnost, hlídá vás a vaši rodinu ochranka? Nosíte neprůstřelnou vestu? Jitka
Nenazval bych to strachem. Věc, která se mi stala, je samozřejmě nepříjemná, takže ochranku mám u domu 24 hodin denně, hlídá dům a rodinu. A samozřejmě se mnou vždy někdo jezdí.

Co se vám vybaví při vyslovení jména Pavlín Paša Jirků? Jiří Macek
Vybaví se mi výborný fotbalový sudí, vynikající šoumen, který dokázal bavit i diváky. Výborný člověk a kamarád.

Pane Starko, vlastníte zbrojní pas? Zoltán
Zbrojní pas jsem samozřejmě vlastnil, ale od toho případu s panem Rosselim ho nemám.

Jste nazýván šéfem příbramského podsvětí. Komu šéfujete? Anonym
Pokud do podsvětí patří několik stovek lidí, které zaměstnávám jako číšníky, kuchaře, provozáře, pokojské, fotbalisty, maséry a jiné profese spojené s mojí činností, tak šéfuji podsvětí.

Neunavuje vás závist čecháčků a neustálé napadání vaší osoby? Myslíte,že neustálé podezírání a vyšetřování je daň za úspěch? Fandím vám a myslím si, že jste pro Příbram udělal mnohem více než kdokoliv jiný. František
Musím poděkovat, samozřejmě. Musím se přiznat, že zájem o mou osobu není nic příjemného a bohužel závist v Čechách je na vysoké úrovni. Myslím si, že když si vás vybere určitá skupina lidí, která vás chce zdiskreditovat, tak se jí to samozřejmě za podpory některých médií v tomto státu podaří a vy se nemáte ani jak bránit. Těmi médii myslím například policejní vysílání Na stopě a jim podobná. Jinak proti médiím nic nemám a respektuji je. Novináři jsou nebezpeční. Snažím se ale na to nemyslet a dělat dál svou práci.

Jak je to dlouho, co na vás v Příbrami stříleli? Řekla bych, že to bylo někdy v květnu před dvěma lety. Je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo? Jouzová
Pamatuji si to přesně, bylo to 7. 5. před dvěma lety, protože moje manželka má den před tím narozeniny. A jak je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo? To snad není otázka na mne, spíš pro policii a vyšetřovatele. Já jsem nebyl na policii kvůli tomu ani jednou, nikdo o tom se mnou nenapsal ani protokol. Nic o tom nevím. Policie to asi ani nevyšetřovala.

Kolikrát jste si změnil číslo mobilu? Aneta Langerová prý nejmíň pětkrát, od té doby, co se stala SuperStar. Vy jste taky známý člověk. Petra Novotná
Mám jeden telefon, číslo mám už strašně dlouho. 602 213 703. Necítím potřebu mít druhý telefon.

Prý jste kamarádil s bývalým příbramským starostou Vackem a díky němu šla spousta věcí hladce. Jak jste to měl s Fuksou a jak to máte teď s Řihákem? David
Starosta Vacek udělal podle mne strašně moc dobrých věcí a město šlo nahoru. To musí uznat všichni slušní Příbramáci. Nevím, co znamená, že „spousta věcí šla hladce“. Starosta Fuksa se k nám… mluvím za fotbal… choval slušně. Ale soukromé obchody jsem se žádným z bývalých ani současným starostou neměl. Neměl jsem žádným problém. Když vezmu nového starostu Řiháka, jsem rád, že jsme našli společnou řeč ve věci splácení našeho dluhu ve věci kulturního domu a vedení radnice se ke mně chová dobře.

Co teď všechno nesmíte, abyste nešel znovu do vazby? Linda
Řeknu spíš, co musím. Když jsem opouštěl vazbu, složil jsem kauci, odevzdal cestovní pas, podrobil jsem se dohledu probačně mediační služby.

Pane Starko, z vězení vás pustili na osmimilionovou kauci. Kde jste na ni vzal a kdy vám ji vrátí? Verunka
Zaplať Bůh, že mám stále dost přátel, kteří mi na kauci půjčili. Složil ji za mne můj právník doktor Kramarič. A kdy mi ji vrátí? To nevím.

Máte děti? Kolik a co dělají? Artur z Příbrami
Mám dvě děti. Dcera, té je 28 let, pracuje v jedné mé provozovně. Synovi je 18 a studuje na obchodní akademii. Svého prvního syna jsem pochoval v 19 letech.

Jakou posloucháte muziku? Evžen Roubíček
Jsem postižený hip-hopem. Poslouchám třeba Tupaca.

Jak vypadá běžný den Jaroslava Starky? Martina Lukášová
Vstávám ráno v 6 hodin, jdu se psem ven a na snídani, jdu na fotbalový stadion, kde udělám, co potřebuji, a potom odjíždím většinou do Prahy. Když se večer vrátím, snažím se sportovat … boxovat, kolo, zacvičit si. Koupil jsem si také čtyřkolku a jezdím se psem.

Jak se vám líbí v Příbrami? Město také díky vám dostalo přezdívku středočeské Palermo. Jan Brázda
V Příbrami se mi líbí, jsem patriot. Nikam se nestěhuji, jsem tu spokojený. Nejsem ale schopný posoudit, jestli kvůli mně dostalo přezdívku Palermo. Ale ptám se, koho jsem tady poškodil. Já tvrdím, že jsem nikoho nepoškodil. Ale někomu vyhovuje spojit mé jméno s nějakou kauzou. Kdo říká Příbrami Palermo, je idiot.

Vím, že mi možná neodpovíte, protože „o penězích se nemluví“, ale přesto: Jaký je zhruba váš měsíční příjem? Miloslav Kubík
O penězích se nemluví.

Přeji vám hezký den, kolik máte advokátů a kolik jim měsíčně dáváte? Zastupovat vás musí být asi docela fuška, ne? Dáša
JUDr. Kramarič, který mne zastupuje, je jako člen rodiny a samozřejmě disponuje právní kanceláří, která má několik členů. Jsem rád, že se našel někdo, kdo se nebojí vykonstruovaných obvinění a je schopen utkat se s nimi na veřejnosti.

Proč podle vás berou fotbalisti víc peněz než jiní sportovci? Alžběta Jirků
Nemyslím si, že berou víc než jiní sportovci. Alespoň u nás. Ve světě, v Evropě je to jinak, protože fotbal je veliký fenomén.

S jakým teď jezdíte autem a kolik stálo? Díky. Jarda
Jezdím Audi A8 L, mám v něm všechno, co potřebuji …muziku, televizi, DVD… tak abych to mohl používat jako kancelář. Cena auta je všude v ceníkách Audi. I když tohle bylo trochu dražší, protože je pancéřované.

Jste prý silný cukrovkář. Držíte dietu? Alena Pešková, Sedlčany
Píchám si čtyřikrát denně inzulín, jím zdravě… nic, co bych neměl. Myslím, že bych ale potřeboval tak deset kilo shodit.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavači. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Turnovská č.p. 292, 295 01 Mnichovo Hradiště, , Prvotní kontakt: tel.: 602 404 204, e-mail: mija@mijamh.cz, , Prodavačka oděvů, obuvi, drogerie.. Pracoviště: Mija - pracovní oděvy s.r.o. - provozovna, Turnovská, č.p. 292, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Jaroslav Mizera, +420 602 404 204. Výroba - Výroba Montážní dělník 13 900 Kč Montážní dělníci výrobků a zařízení Operátoři - plastikáři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce:, Nepřevázka č.p. 147, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: osobně: Průmyslová 1260, MB, pondělí 9-11 hod.. Pracoviště: Brightsky agentura s.r.o.- pracoviště nepřevázka, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Michal Devátý, +420 777 337 932. Výroba - Výroba Montážní dělník 13 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Operátoři výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 125. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, 294 74 Předměřice nad Jizerou, , Prvotní kontakt:, - tel.: 800 310 013, 739 486 013 Po-Čt od 08:00 do 17:00, Pá od 08:00 do 16:00, - osobně na adrese DP WORK s.r.o., Smetanova 987, 294 01 Bakov nad Jizerou , , Upřesňující údaje:, Popis činnosti zaměstnance na pozici OPERÁTOR VÝROBY:, -Budete se podílet na montážních operacích na lince, obsluze strojů - nenáročné na fyzickou práci, kladen důraz na jemnou motoriku a rozpoznávací znalosti, jedná se o práci v taktu., Zkušební doba:, - 3 měsíce, Stravování:, - V závodě je zajištěné závodní stravování. , Nástup: , - IHNED, , Zaměstnanecké výhody:, - Diety 191,- Kč/den., - Příplatky dle zákona., - Variabilní složka mzdy 0 - 2.500 CKZ/měs., - Ohodnocení za práci v nepřetržitém provozu až 2.000,- CZK., - Dovolenou 20 dní/rok., - Příspěvek na firemní ubytování., - Stravování zajištěno v závodě., - Zdarma doprava svozovým autobusem., - Výhodné telefonní tarify., - Zřízení a vedení bankovního účtu za výhodných podmínek.. Pracoviště: Dp work s.r.o. - hlavenec 161, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Aneta Lopatářová, +420 739 486 013. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 000 Kč Učitelé odborných předmětů, praktického vyučování, odborného výcviku a lektoři dalšího vzdělávání Kosmetička pro výuku odborného výcviku. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Železná č.p. 107, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 326 321 872 (po-pá 8-14 hod.), e-mail: majamb@maja-mb.cz, , Mzda bude stanovena dle patných mzdových tabulek podle praxe a upravena na počet hodin zkráceného úvazku., , Zaměstnanecké výhody: Kadeřnické a kosmetické služby zdarma.. Pracoviště: Boleslavská soukromá střední škola a základní škola, s.r.o. - pracoviště, Železná, č.p. 107, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jana Knížková, +420 326 321 872.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Při zátahu na cizince našli policisté nelegály i padělané doklady

Hojné účasti se těšila rybářská soutěž Jizerský okounek.
13

Mladí rybáři mají za sebou soutěž Jizerský okounek

Boleslavské divadlo se po roce opět roztančí

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Po úspěšných dvou ročnících se do Mladé Boleslavi potřetí vrátil projekt Roztančené divadlo aneb Když herci tančí.

Djokovič se Štěpánkem překvapili školáky u oběda

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Nevídané překvapení zažili dnes žáci Základní školy Květnového vítězství v Praze 4. Při obědě je totiž navštívily hvězdy světového tenisu Novak Djokovič a Radek Štěpánek. Děti se s tenisty setkaly díky tomu, že je jejich základní škola zapojena do projektu Obědy pro děti, za kterým stojí Ivana a Pavel Tykačovi a jejich obecně prospěšná společnost Women for Women.

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

Vítězství v podnikatelských soutěžích voní papírem

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Tvorba originálních knížek pro děti, které píše Pavla Krátká, a tisk etiket společností Colognia press. To jsou obory, jež nejvíce zaujaly porotce udělující podnikatelská ocenění - tituly Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Středočeského kraje a Vodafone Firma roku 2018 Středočeského kraje.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT