VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikatel Jaroslav Starka odpovídal čtenářům

„Pokud do podsvětí patří několik stovek lidí, které zaměstnávám jako číšníky, kuchaře, provozáře, pokojské, fotbalisty, maséry a jiné profese spojené s mojí činností, tak šéfuji podsvětí,“ uvedl příbramský podnikatel a šéf fotbalové Marily.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Příbramský podnikatel a šéf fotbalové Marily Jaroslav StarkaFoto: GetPhoto/Martin Salajka

Jak se s odstupem času díváte na své počátky v podnikání, změnil byste něco, např. firmy a lidi se kterými jste spolupracoval? V jakém oboru podnikáte v současné době? Boris
Určitě bych něco změnil. Člověk ale nemá ničeho litovat. Lidé, se kterými se stýkám, jsou většinou mí přátelé a kamarádi.

Přál byste si pro svého syna stejnou kariéru, jako máte vy? Plánujete mu předat své impérium? Přejete si, aby vedl stejný život jako vy, nebo se snažíte ho nasměrovat na zcela jinou cestu? Díky za odpověď. Honza
Co bude dělat můj syn, to je jeho věc. Věřím, že udělá školu. Pokud by to šlo, byl bych rád, kdyby studoval v zahraničí. Má ale svou hlavu.

1. Komu patří brankář Hruška? Žižkovu, nebo Spartě? Není možné ho (třeba v zimě) odkoupit, jeho cena půjde určitě nahoru.
2. Jsou tu hráči z Brazílie (Oliveira a Grach) na přestup, nebo na hostování? Neuvažujete o koupi klasického střelce do vápna, třeba Blahy ze Žižkova? Luboš

Hrušku jsem si vzal ze Žižkova, hráči Brazílie jsou tady na přestup. Střelce by nechtěla jen Příbram, ale celá první liga. Protože máme omezené finance, musíme si ho vychovat sami.

Je pravda, že když si chce v Příbrami někdo otevřít hospodu, musí jít nejdřív za vámi? Anonym
Nemyslím si, že tomu tak někdy bylo. Starám se o svoje provozovny. Nikdy mne nikdo neoslovil v tomto smyslu, tedy ve věci otevírání nové restaurace.

Fotbal je v dnešní době hlavně o penězích a o lidech schopných peníze sehnat. Dle mého názoru patříte k lidem, kteří chod klubu rozhodně zajistit umí. Moje otázka je následující. Spolupráce s balírnami Marila zřejmě funguje bezproblémově, nicméně dá se říct, větší rozpočet, kvalitnější hráči, kvalitnější fotbal, a proto se ptám, jestli jsou skutečně tak „velké“ problémy v komunikaci s panem Vařekou a firmou Ravak. Spolupráce s největší firmou v regionu může kopané na Příbramsku jedině pomoct. Nestojí za to hodit za hlavu předchozí rozepře? Děkuji. Fotbalista
Jestli mohu k panu Vařekovi a firmě Ravak… pan Vařeka je obrovsky šikovný a schopný člověk. Vybudoval firmu, která je v regionu největší a nejlepší. Za sebe… nevím o žádných rozepřích. Téhle rodiny, která ve městě dává tolika lidem práci, si nesmírně vážím. A myslím si, že kdyby to z jejich strany šlo… protože Ravak je firma, která dává do reklamy spoustu peněz… tak za sebe mohu říci, že kdyby ten klub měl mít dlouhodobější výsledky a perspektivu, tak by se měl jmenovat Ravak Příbram a spojení s touto firmou by bylo určitě úžasné.

Proč tedy váš fotbalový klub nespolupracuje s firmou Ravak? Proběhla nějaká jednání o spolupráci? Jak jste řekl, pan Vařeka je šikovný a chytrý člověk. Reklama na dresech fotbalových klubů je dle mého názoru jedna z nejlukrativnějších a každý dobrý manažer ví, že reklama dělá hodně! Fotbalista
Já bych tu spolupráci strašně uvítal a z naší strany musí dojít k oslovení firmy Ravak. Pokud to přinese nějakou společnou budoucnost, budu velmi rád. Tahle firma je schopná zajistit budoucnost celého příbramského fotbalu.

Slyšel jsem, že Marila se bude prodávat. Můžete mi k tomu něco říct? Děkuji. Mirek K.
Je třeba rozdělit na dvě části - fotbalový klub Marila a generálního partnera balírny Marila Votice. Jestliže se balírny prodaly, tak o tom vím jedině z novin, protože věřím, že nového majitele poznám a budeme se bavit o další spolupráci.

Kdybyste se znovu narodil, kam byste své peníze investoval? Byl by to opět fotbal? Jiří Macek
Jak se říká, člověk nemá nikdy ničeho litovat, takže ani já nelituji svých investic do různých věcí. Ale co by bylo, kdybych se znovu narodil, nejsem schopen říci.

Bojíte se o svou bezpečnost, hlídá vás a vaši rodinu ochranka? Nosíte neprůstřelnou vestu? Jitka
Nenazval bych to strachem. Věc, která se mi stala, je samozřejmě nepříjemná, takže ochranku mám u domu 24 hodin denně, hlídá dům a rodinu. A samozřejmě se mnou vždy někdo jezdí.

Co se vám vybaví při vyslovení jména Pavlín Paša Jirků? Jiří Macek
Vybaví se mi výborný fotbalový sudí, vynikající šoumen, který dokázal bavit i diváky. Výborný člověk a kamarád.

Pane Starko, vlastníte zbrojní pas? Zoltán
Zbrojní pas jsem samozřejmě vlastnil, ale od toho případu s panem Rosselim ho nemám.

Jste nazýván šéfem příbramského podsvětí. Komu šéfujete? Anonym
Pokud do podsvětí patří několik stovek lidí, které zaměstnávám jako číšníky, kuchaře, provozáře, pokojské, fotbalisty, maséry a jiné profese spojené s mojí činností, tak šéfuji podsvětí.

Neunavuje vás závist čecháčků a neustálé napadání vaší osoby? Myslíte,že neustálé podezírání a vyšetřování je daň za úspěch? Fandím vám a myslím si, že jste pro Příbram udělal mnohem více než kdokoliv jiný. František
Musím poděkovat, samozřejmě. Musím se přiznat, že zájem o mou osobu není nic příjemného a bohužel závist v Čechách je na vysoké úrovni. Myslím si, že když si vás vybere určitá skupina lidí, která vás chce zdiskreditovat, tak se jí to samozřejmě za podpory některých médií v tomto státu podaří a vy se nemáte ani jak bránit. Těmi médii myslím například policejní vysílání Na stopě a jim podobná. Jinak proti médiím nic nemám a respektuji je. Novináři jsou nebezpeční. Snažím se ale na to nemyslet a dělat dál svou práci.

Jak je to dlouho, co na vás v Příbrami stříleli? Řekla bych, že to bylo někdy v květnu před dvěma lety. Je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo? Jouzová
Pamatuji si to přesně, bylo to 7. 5. před dvěma lety, protože moje manželka má den před tím narozeniny. A jak je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo? To snad není otázka na mne, spíš pro policii a vyšetřovatele. Já jsem nebyl na policii kvůli tomu ani jednou, nikdo o tom se mnou nenapsal ani protokol. Nic o tom nevím. Policie to asi ani nevyšetřovala.

Kolikrát jste si změnil číslo mobilu? Aneta Langerová prý nejmíň pětkrát, od té doby, co se stala SuperStar. Vy jste taky známý člověk. Petra Novotná
Mám jeden telefon, číslo mám už strašně dlouho. 602 213 703. Necítím potřebu mít druhý telefon.

Prý jste kamarádil s bývalým příbramským starostou Vackem a díky němu šla spousta věcí hladce. Jak jste to měl s Fuksou a jak to máte teď s Řihákem? David
Starosta Vacek udělal podle mne strašně moc dobrých věcí a město šlo nahoru. To musí uznat všichni slušní Příbramáci. Nevím, co znamená, že „spousta věcí šla hladce“. Starosta Fuksa se k nám… mluvím za fotbal… choval slušně. Ale soukromé obchody jsem se žádným z bývalých ani současným starostou neměl. Neměl jsem žádným problém. Když vezmu nového starostu Řiháka, jsem rád, že jsme našli společnou řeč ve věci splácení našeho dluhu ve věci kulturního domu a vedení radnice se ke mně chová dobře.

Co teď všechno nesmíte, abyste nešel znovu do vazby? Linda
Řeknu spíš, co musím. Když jsem opouštěl vazbu, složil jsem kauci, odevzdal cestovní pas, podrobil jsem se dohledu probačně mediační služby.

Pane Starko, z vězení vás pustili na osmimilionovou kauci. Kde jste na ni vzal a kdy vám ji vrátí? Verunka
Zaplať Bůh, že mám stále dost přátel, kteří mi na kauci půjčili. Složil ji za mne můj právník doktor Kramarič. A kdy mi ji vrátí? To nevím.

Máte děti? Kolik a co dělají? Artur z Příbrami
Mám dvě děti. Dcera, té je 28 let, pracuje v jedné mé provozovně. Synovi je 18 a studuje na obchodní akademii. Svého prvního syna jsem pochoval v 19 letech.

Jakou posloucháte muziku? Evžen Roubíček
Jsem postižený hip-hopem. Poslouchám třeba Tupaca.

Jak vypadá běžný den Jaroslava Starky? Martina Lukášová
Vstávám ráno v 6 hodin, jdu se psem ven a na snídani, jdu na fotbalový stadion, kde udělám, co potřebuji, a potom odjíždím většinou do Prahy. Když se večer vrátím, snažím se sportovat … boxovat, kolo, zacvičit si. Koupil jsem si také čtyřkolku a jezdím se psem.

Jak se vám líbí v Příbrami? Město také díky vám dostalo přezdívku středočeské Palermo. Jan Brázda
V Příbrami se mi líbí, jsem patriot. Nikam se nestěhuji, jsem tu spokojený. Nejsem ale schopný posoudit, jestli kvůli mně dostalo přezdívku Palermo. Ale ptám se, koho jsem tady poškodil. Já tvrdím, že jsem nikoho nepoškodil. Ale někomu vyhovuje spojit mé jméno s nějakou kauzou. Kdo říká Příbrami Palermo, je idiot.

Vím, že mi možná neodpovíte, protože „o penězích se nemluví“, ale přesto: Jaký je zhruba váš měsíční příjem? Miloslav Kubík
O penězích se nemluví.

Přeji vám hezký den, kolik máte advokátů a kolik jim měsíčně dáváte? Zastupovat vás musí být asi docela fuška, ne? Dáša
JUDr. Kramarič, který mne zastupuje, je jako člen rodiny a samozřejmě disponuje právní kanceláří, která má několik členů. Jsem rád, že se našel někdo, kdo se nebojí vykonstruovaných obvinění a je schopen utkat se s nimi na veřejnosti.

Proč podle vás berou fotbalisti víc peněz než jiní sportovci? Alžběta Jirků
Nemyslím si, že berou víc než jiní sportovci. Alespoň u nás. Ve světě, v Evropě je to jinak, protože fotbal je veliký fenomén.

S jakým teď jezdíte autem a kolik stálo? Díky. Jarda
Jezdím Audi A8 L, mám v něm všechno, co potřebuji …muziku, televizi, DVD… tak abych to mohl používat jako kancelář. Cena auta je všude v ceníkách Audi. I když tohle bylo trochu dražší, protože je pancéřované.

Jste prý silný cukrovkář. Držíte dietu? Alena Pešková, Sedlčany
Píchám si čtyřikrát denně inzulín, jím zdravě… nic, co bych neměl. Myslím, že bych ale potřeboval tak deset kilo shodit.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Řidič LKW tuzemsko MB/HK(31 500 Kč)

Řidič LKW CZ Rádi přijmeme řidiče LKW pro tuz. přepravy. Výchozí bod Mladá Boleslav nebo okolí Hradce Králové. Náplň práce: pravidelné transporty JIT v kolečku po tuzemsku Po-Pá, plat: 28-30.000 Kč dle složitosti přeprav(zohlednění vícepráce). So - příplatky, plat: 30-33.000 Kč. 2měnný provoz nebo dle dohody. Při 2 řidičích možno parkovat LKW v místě bydliště na trase.

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Mladá Boleslav.(25 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Mladá Boleslav. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Optik house, s.r.o. - mladá boleslav, tř. Václava Klementa, č.p. 847, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Martina Sedláková, .

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Benátky nad Jizerou(25 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Benátky nad Jizerou. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Benátky nad jizerou, Na Burse, č.p. 243, 294 71 Benátky nad Jizerou 1. Informace: Martina Sedláková, .

- Techničtí a odborní pracovníci Projektanti výroby(38 000 Kč)

Techničtí a odborní pracovníci Projektanti výroby v oblasti automotive. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 38000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Sirotkova č.p. 1242, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 608733243, e-mail: kvetoslava.fiserova@c-p-s.de, , Náplň práce: , - zodpovědné řízení automobilových projektů v oblasti struktury a zařízení (infrastruktura, stavba/výstavba a office), - konstrukce montážních systémů pro integraci budoucích vozů, - optimalizace stávajících výrobních zařízení, - hodnocení a analýza výrobních čísel, - úzká spolupráce s vývojem, - řízení aktualizace projektových dat, kontrola změn projektových dat a sledování nutných doplnění, - nezávislé plánování a provádění pravidelných jednání s relevantními pracovníky projektů a pro kontrolu a řízení probíhajících projektů, - časté služební cesty do severní a jižní Ameriky, , Požadavky:, - středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání v oboru strojírenství, strojírenské technologie nebo podobném technicky zaměřeném směru, - zkušenosti v oblasti automotive, - praktické zkušenosti s technologiemi lisovny/svařovny/lakovny, - ideální jsou znalosti plánování dopravníkové techniky a tvorby layoutů, - dobré znalosti němčiny a angličtiny, - dobré znalosti systémů, přednostně u našich zákazníků ŠKODA, Audi, Volkswagen, - schopnost týmové práce a vysoké nasazení. Pracoviště: C-p-s dr. böckmann s.r.o.- pracoviště mb, Sirotkova, č.p. 1242, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Květoslava Fišerová, +420 608 733 243.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajská liga - 22. kolo: PZ Kladno (ve světlém) - Černošice.
13

Cenný skalp už nepomohl, kladenští mladíci putují do baráže

Kulečníkový a šipkový turnaj se uskutečnil v Kolomutech.
34

OBRAZEM: Kulečníkový a šipkový turnaj v Kolomutech

Záleží na nás, jak s důvěrou naložíme, říká jeden z boleslavských debutantů

Mladá Boleslav – Tajně doufal, že hned v úvodním jarním kole HET ligy dostane šanci a poprvé naskočí do zápasu nejvyšší soutěže. Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin Tomáše Ladru v průběhu utkání s Karvinou (0:1) skutečně vytáhl z lavičky a vyslal ho na závěrečných dvacet minut pohnout bezbrankovým výsledkem. Dvacetiletý záložník k tomu v jednu chvíli neměl daleko. Svou šanci ale neproměnil a po gólu inkasovaném v nastavení mu premiéra spíše zhořkla.

OBRAZEM: Masopust v Bílé Hlíně

Masopust v Bílé Hlíně u Mnichova Hradiště fotoaparátem Pavla Bajera.

KRÁTCE: Psí výkaly mizí z Boleslavi

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT