Již za několik málo měsíců Boleslaváky potěší nejen nová fontána a příjemné posezení, ale celé nové Staroměstské náměstí
v Mladé Boleslavi.

Zatím tu ale vládne pracovní shon. Všude jezdí nákladní auta, bagry, na každém rohu vidíte pracující dělníky. To se sebou ale také přináší velký hluk a nepořádek, který není příjemný okolním obyvatelům. Mrzutosti okolo výstavby náměstí se nevyhnuly ani místním obchodníkům, kteří tak přišli o zákazníky. „Určitě už se těšíme, až to tu bude všechno dokončené a začne to tu opět žít,“ řekl Deníku živnostník, který přihlížel probíhajícím stavebním pracím.

„Díky archeologům máme dva měsíce zpoždění. Určitě se ale budeme snažit vše dokončit co nejdříve. V tuto chvíli budujeme fontánu, další prioritou je vydláždění hlavní komunikace, aby tu mohly projíždět autobusy. Parkovací dům přijde na řadu jako poslední,“ říká k pokračování stavby geodet Pavel Brejla.

Svoji podobu tak má již Bělská ulice spolu s Josefským náměstím. Dokončeny jsou také práce v ulici Starofarní. Poté, co archeologové předali ke stavbě ulici Kateřiny Militké, začaly stavební práce i zde. Podařilo se tu dokončit kanalizaci, následovalo začišťování chodníků a příprava pláně pro konstrukční vrstvy vozovky.
V posledních dnech se stavbaři posunuli dále, jedná se o třetí etapu stavby. Zmizela poslední parkovací místa před hotelem Věnec a nastaly zde přípravy na umístění plánované kašny.

Plné ruce práce mají i dlaždiči, kterým naštěstí přeje počasí. V tomto týdnu chtějí stavbaři dokončit pokládku nového dláždění na hlavní průchozí komunikaci přes Staroměstské náměstí, a to až k číslu dvacet šest.

Od včerejšího dne jsou také v plném proudu práce na přípravu fontány a technické místnosti, kde o víkendu probíhalo budování betonových podkladů. Dělníci ovšem nezahálí ani na stavbě parkovacího domu a snaží se skluz co nejrychleji dohnat. Právě tu probíhá vrtání pilotů, které bude trvat asi deset dní.