Ve středních Čechách komplikovalo jízdu v sobotu sněžení a ledovka. Kvůli srážkám musejí řidiči počítat se zhoršenou viditelností. Silnice jsou ale se zvýšenou opatrností sjízdné, vyplývá z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení je odpoledne hlášeno na většině území regionu. Cestáři nabádají k opatrnosti zejména na silnicích druhé a třetí třídy na Rakovnicku, na nichž leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Rozbředlý sníh leží i na některých úsecích dálnice D1 nebo Pražského okruhu.

Místy musejí motoristé počítat i s ledovkou. Obezřetní by měli být zejména v serpentinách mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy u Prahy, v lesním úseku mezi obcemi Jemníky a Dobrovice na Mladoboleslavsku, na silnici mezi Komárovem a Zaječovem na Berounsku a u Zbuzan nedaleko Prahy ve směru na Chýnici.

Policie během dne vyjížděla k několika dopravním nehodám. Řidiči havarovali například u Švihova na Rakovnicku, Kropáčovy Vrutice na Mladoboleslavsku, Suchomast na Berounsku nebo v Mělníku. Většina kolizí se obešla bez zranění.

Teploty v kraji se odpoledne pohybovaly od minus dvou do tří stupňů Celsia, na většině území bylo zataženo a vál slabý vítr.