Sprejeři opět řádí v ulicích Mladé Boleslavi a poničili několik zdí a fasád nejrůznějších objektů! Město se chce proto ve zvýšené míře zaměřit na dohled v místech, kde sprejeři řádí nejvíce a jejich nelegální činnost zastavit.


„Velmi mne trápí, že například celá zeď kolem hřbitova je postříkaná,“ řekl Boleslavskému deníku náměstek primátora Jaroslav Polívka. Podle něho jsou poničené i další objekty ve směru od lesoparku Štěpánka u zimního stadionu do této části města.


„Mrzí nás, že jsme dali do opravy hřbitovní zdi peníze a teď je to poničené malůvkami. Uvažujeme, že začneme proti sprejerům bojovat pomocí kamerového systému,“ řekl Polívka. Podle něho například ve Šmilovského ulici dochází také k vykrádání aut, což by rovněž mohl ovlivnit kamerový systém.


Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati v této souvislosti prohlásil, že bude nutné prověřit a případně posílit dohled kamerového systému v těchto problematických oblastech. „Do Šmilovského ulice by mohla nahlížet kamera z třídy V. Klementa. Pokud to nebude možné, zřejmě v místě kamerový systém posílíme,“ řekl Nwelati.


Jednou ze zvažovaných variant v boji proti těmto formám vandalismu je podle něho možnost nabídnout finanční odměnu lidem, kteří na aktivity sprejerů upozorní. Zatím je ale vše ve stádiu úvah a je nutné teprve upřesnit, zda a v jaké výši bude případně finanční odměny za takové informace město poskytovat. Je také možné, že by se podobná motivace vztahovala i na informace o dalších škodlivých projevech. Primátor také uvedl, že začátkem příštího roku se plánuje vyhodnocení nově zavedeného systému práce městské policie. Bude podle něho pravděpodobně nutné mírně změnit či přitvrdit dodržování nově nastavených pravidel, protože bezpečnost ve městě je nezbytné zlepšit. Je také podle něho například důležité, aby strážníci více využívali ke své práci i služební vozy.