VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní plán? Desítky milionů i vlažná povinnost

Mladoboleslavsko – První červenec měl být datem, k němuž měla mít města i obce zpracovaný takzvaný plán rozvoje sportu. Převažující názor starostů byl nicméně takový, že jde o pouhou byrokracii a nadbytečné papírování.

13.7.2018 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Géla

Datum plánu už minul, a třebaže sankce za nedodržení termínu nehrozí, jeho absence by mohla ztížit nebo i znemožnit případné čerpání sportovních dotací. Jak města a obce k požadované sportovní strategii přistoupily?

Město Mladá Boleslav, tradiční bašta zdaleka ne pouze okresního sportu, podporuje pohybové aktivity dlouhodobě a papírově by nic stvrzovat nemuselo, nicméně nová koncepce sportu dává jistou představu o úsilí i finančních částkách, které jsou a budou této oblasti věnovány – byť není podle mluvčí magistrátu Šárky Charouskové vše tesáno do kamene.

"Koncepce podpory sportu, kterou schválilo zastupitelstvo na svém červnovém jednání, je především nutno brát  jako otevřený dokument, který se může měnit či doplňovat v závislosti na prioritách a potřebách města a jeho obyvatel. Cílem plánu je obecně podpořit sport, a to jak organizovaný, tak individuální, a týká se všech obyvatel bez rozdílu věku," vysvětluje Šárka Charousková.

Jedním z podstatných úkolů města je podle ní zajištění možností sportovního vyžití tím, že investuje peníze do péče o sportovní zázemí, zařízení a sportoviště. V letošním roce je za tímto účelem vyčleněno z rozpočtu Mladé Boleslavi na 49 milionů korun.

"Dalším způsobem podpory jsou pak dotace přímo pro jednotlivé sportovní oddíly i jednotlivce. Letos rozpočet města počítá se sumou 20,9 mil na tuto podporu. Z toho 10,9 milionů půjde oddílům provozujícím vrcholový sport a 9 milionů na systémovou podporu sportovních oddílů mládeže. Milion je pak určen na podporu individuálních sportovců a individuálních projektů sportovních oddílů s důrazem na přednostní podporu mládežnického sportu," říká mluvčí magistrátu.

A nemalé peníze jsou nezbytné i na budování nových sportovišť. Letos má k tomuto účelu přispět 77 milionů korun, z toho největší částku spolkne rekonstrukce bazénu v sokolovně, výstavba loděnice na Krásné louce nebo dobudování zázemí u fotbalové akademie na Radouči.

"V nastoleném trendu chceme určitě pokračovat, prioritou pro nás zůstává podpora sportujících dětí a mládeže, ale byli bychom rádi, aby se sportovnímu vyžití věnovali obyvatelé Mladé Boleslavi bez ohledu na věk, snažíme se udělat sport dostupný pro všechny. Právě proto je pro nás velmi důležité udržovat kvalitní infrastrukturu sportovišť, budovat nová a vylepšovat ta stávající," uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který má tuto oblast na starosti.

I Mnichovo Hradiště na sport myslí, byť ve městě nadšení kolem nově předepsaného papírování nepanuje. "Abych byl upřímný, takzvaný plán sportovního rozvoje je podle mne jen zbytečným byrokratickým nařízením shora, které ze všeho nejvíce představuje příležitost výdělku pro řadu poradenských firem, jež se obcím nabízí, že plán zpracují," říká starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

"V Mnichově Hradišti je rozvoj sportu součástí již předchozího dlouhodobého strategického plánu města a jako takový je v gesci komise pro sport. Pro samotný dokument sportovního rozvoje představuje strategický plán města takový základ a hrubý náčrt. Realizace konkrétních detailů bude ale záviset na postupném schvalování městského zastupitelstva," vysvětluje Lochman a dodává, že jako téměř vše, i sportovní strategie je otázkou financí. "Největšími výzvami budou v Hradišti v rámci sportovního plánu jednoznačně správa a financování údržby městských sportovišť – sportovní haly, plaveckých areálů a zejména pak fotbalového stadionu, což dohromady představuje pro městskou pokladnu nezanedbatelnou zátěž," říká Ondřej Lochman.

I o něco menší Bakov nad Jizerou na sport myslí. "Myslím, že sportovní prostředí a zapojení místních do sportovních aktivit je v našem městě nadstandardní. Především je zde skvělá spolupráce s městem a řadou sportovních a zájmových klubů a kroužků, na jejichž potřeby a požadavky město reaguje. Stěžejním bodem naší rozvojové sportovní strategie bude tuto spolupráci dále prohlubovat, konkrétní detaily se ale budou samozřejmě řešit až podle aktuálních potřeb sportovců," říká starosta Josef Šimáně, který zdůraznil aktivity jak místního fotbalového klubu, tak házenkářů, nebo i sportovního tanečního klubu.

A malá obec Ledce asi hovoří za všechny jí podobné, když nedá dopustit na místní fotbalisty.

"Fotbal je zde v Ledcích docela nosná a dobře fungující věc a obec hodlá v jeho podpoře v rámci sportovní strategie pokračovat. Máme zde na hřišti nově zrekonstruované kabiny a sociální zázemí, což se podařilo k všeobecné spokojenosti. Dále se zde pořádají různá relaxační cvičení, jež také stojí za to zdůraznit. Ale co se sportovní strategie týče, jsme malá obec a tak samozřejmě nelze očekávat velkolepé výdaje a plány, spíše bychom rádi pokračovali ve zkvalitňování toho, co je," uvádí starosta Josef Keller.

Autor: Karel Smažík

13.7.2018 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 18 450 Kč

Vedoucí v oblasti administrativních agend ORGANIZAČNÍ PRACOVNÍK/-CE VEDOUCÍ SKUPINY PŘÍJMU - ZZC Bělá. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18450 kč, mzda max. 26230 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Jezová 1501, 29421 Bělá pod Bezdězem, , Prvotní kontakt: e-mail: rvyskocil@suz.cz, , Měli byste splňovat:, - min. úplné střední vzdělání s maturitou nejlépe se sociálním zaměřením, - zkušenost s vedením lidí, - znalost práce s MS Office, - multikulturní toleranci, - organizační dovednosti a schopnost pracovat samostatně v zátěži, - komunikativní znalost angličtiny a/nebo ruštiny, , Můžeme Vám nabídnout:, - samostatnou a odpovědnou práci, - platové zařazení PT 8 dle NV 341/2017 Sb. + příplatky za směnnost a neurozátěž, - osobní příplatek, příplatek za vedení, - výhody zaměstnance organizační složky státu, - vzdělávací a jazykové kurzy, - fond kulturních a sociálních potřeb, - stravování, případně ubytování v místě pracoviště, - nabízíme Multi-sport kartu, - možnost využití zvýhodněných mobilních tarifů pro členy rodiny, - 5 dnů indispozičního volna, 5 týdnů dovolené apod., , Vaší pracovní náplní bude:, - vedení podřízených zaměstnanců (tým 10 lidí) a koordinování činností vyplívajících z jejich pracovních povinností, - vedení administrativy související s příchodem, pobytem a odchodem klientů ze zařízení, - podíl na správě informačních databází, - spolupráce s dalšími státními institucemi, zejména Policií ČR a nevládním sektorem, , Předpokládaný nástup - co nejdříve!, U vybraných uchazečů je součástí výběrového řízení psychologické vyšetření, které se uskuteční na psychologickém pracovišti MV v Praze., Informace o naší organizaci na www.suz.cz, Jestli vás naše nabídka zaujala, zašlete životopis a motivační dopis na email - rvyskocil@suz.cz. Pracoviště: Správa uprchlického zařízení mv čr - pobytové středisko bělá - jezová, Jezová, č.p. 1501, 294 21 Bělá pod Bezdězem. Informace: Robert Vyskočil, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Kuchaři - Pizzaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výhody: Ubytování zdarma, sleva na jídlo. Pracoviště: Grieger cz s.r.o., 294 06 Březno u Mladé Boleslavě. Informace: Radomír Grieger, +420 723 702 877.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, , Prvotní kontakt:, - tel.: 777 004 446 od 08:00 do 16:00, , Upřesňující údaje:, - zajišťujeme svozovou dopravu a ubytování pro zaměstnance, - 3 směnný provoz. Pracoviště: Cps - communication & publishing services, s.r.o. - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Jiří Horský, +420 777 004 446.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, , Prvotní kontakt:, - tel.: 777 004 446 od 08:00 do 16:00, , Upřesňující údaje:, - zajišťujeme svozovou dopravu a ubytování pro zaměstnance, - 3 směnný provoz. Pracoviště: Cps - communication & publishing services, s.r.o. - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Jiří Horský, +420 777 004 446.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
5

Sucho neustupuje, hrozí lesní požáry varují meteorologové

Policie a celníci odhalili nelegální prodej tygrů kvůli čínské medicíně.
14

Tygři na mazlení? Týrání, tvrdí šéf pražské zoo. A Berousek je vrchol ledovce

Jedna jízdenka, dva kraje. Pražská integrovaná doprava rozšíří pásma

Pražští radní udělali další důležitý krok k rozšíření možnosti cestovat na jednu jízdenku téměř po celých středních Čechách. Schválili nové tarify, které počítají s jedenácti pásmy a čtyřmi pražskými zónami napříč Středočeským krajem. Nově zavedou také roční jízdenky pro cestování po kraji.

Dlouhé zatmění Měsíce uvidí lidé jednou za život

Střední Čechy – Na jedinečnou podívanou, kterou v pátek nabídne obloha, s předstihem upozorňují – a současně zvou k návštěvě v rámci pozorování pro veřejnost – astronomové z hvězdárny Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově na Praze-východ. S upozorněním, že 27. července nastane úplné zatmění Měsíce, jaké lze pozorovat skutečně jen jednou za život.

Seniorku kdosi obalamutil a chtěl od ní půl milionu

Střední Čechy – Neuvěřitelnou drzost spojenou i s notnou dávkou otrlosti projevil zatím neznámý pachatel, který se pokusil připravit o statisíce korun 71letou ženu z Mladoboleslavska.

Na Kokořínsku hořely lesy, hasiči vyhlásili i nejvyšší stupeň poplachu

Střední Čechy – Nejvyšší stupeň požárního poplachu, který se vzhledem ke své výjimečnosti ani neoznačuje jako „čtvrtý“, ale jako „zvláštní“, vyhlásili v neděli středočeští hasiči v souvislosti s velkým a rychle se šířícím požárem lesa v lokalitě Nosálov na Kokořínsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT