Sobotní odpoledne v Kolomutech si jistě zapíší místní vyznavači zdravé formy trávení volného času do kalendáře zlatým písmem: od 15 hodin odpoledne se tu totiž konečně otevřelo nové sportovní centrum, které nabídne vyžití nejen místním.

„Realizovala se stavba tenisových kurtů, a to 100% za pomoci obce a svépomocí jejích občanů. Zázemí, tedy šatnový areál a klub, kde se mohou sportovci občerstvit, pak pokryla krajská dotace ve výši 1,8 mil. Celkově centrum stálo 4,5 milionu korun,“ přibližuje Jaroslav Štecha ml.

„Loni na podzim proběhla kolaudace budovy, ještě se chystáme dobudovat zbytek – hřiště na minikopanou – a tím ze sportovišť udělat ucelený komplex,“ dodá chlapík, jehož jméno není se starostou obce Kolomuty shodné náhodou – jde o jeho syna.

Kurty si vezmou do parády především místní nohejbalisté, již nyní se do obce sjížděli vyznavači tohoto českého výmyslu z celého okresu, především tedy okolních obcí.

„Kolomuťáci sportují hodně, ročně hostíme tři velké turnaje v nohejbalu, nyní – již v novém – se chystáme na okresní turnaj trojic pod záštitou Okresního svazu nohejbalu. Ten bude 18. června,“ dodává Štecha.

Zatímco si první zvědavci prohlíželi zákoutí nové budovy nebo testovali kvalitu čepovaného piva v již zmiňovaném klubu, na rožni se otáčelo voňavé sele, jehož konzumací byl vlastně areál pokřtěn. Teď nezbývá, než vepřové hody rychle vysportovat – třeba na novém kurtu…