„Město připravuje výraznou proměnu, modernizaci i rozšíření sportovního areálu se skateparkem v takzvané betonárce na Radouči,“ uvedl Pavel Šubrt z tiskového oddělení magistrátu.

Aktuálně se podařilo domluvit výpůjčku pozemku s Úřadem zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), kterou na začátku srpna schválili také radní na svém zasedání. Část areálu totiž patří právě státu. „Za vstřícnost ÚZSVM děkujeme. Zatím máme k dispozici předběžnou studii, kterou budeme dále rozpracovávat. Teprve poté bude následovat zpracování projektu. Na něm chceme spolupracovat s firmami, které se profesně na podobné volnočasové areály specializují," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

Zároveň město jedná i se zájmovými skupinami, které budou areál pro své činnosti využívat.

Areál po úpravách má mít doplněný a modernizovaný skatepark, který by měl být z části také zastřešený. Nebude chybět ani nynější dráha pro RC modely. Přibudou prvky pro parkour a další venkovní aktivity. „Rádi bychom na tento projekt použili nejen peníze města, ale i z Nadačního fondu Škoda Auto. Je to totiž jedna z lokalit, kterou si ve Škodě vybrali pro zlepšení kvality života v Mladé Boleslavi," dodal Bouška.

Záležitost zatím postrádá jakýkoli harmonogram. Na jeho vzniku hodlá město intenzivně zapracovat.