Krátce před třetí odpoledne došlo na ubytovně v Mladé Boleslavi, Smetanově ulici kpotyčce mezi dvěma ubytovanými cizinci. Osmatřicetiletého obyvatele prý bezdůvodně napadl o osm let starší cizinec.

"Zatím za nezjištěných okolností a z nezjištěných důvodů ho tloukl pěstmi, a dokonce ho údajně narazil hlavou na dvěřní rám. Sám napadený telefonicky útok oznámil policistům," řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Hlídka na místě zajistila útočníka a také si vyžádala výjezd záchranné služby. Zraněný totiž začal kolabovat. Sanitka muže odvážela do nemocnice v Mladé Boleslavi, ale protože se jeho stav výrazně zhoršoval, odvezli ho na heliport a následně transportovali vrtulníkem do nemocnice v Praze.

"Šestačtyřicetiletého muže policisté na místě zadrželi. Při dechové zkoušce mu naměřili téměř dvě a půl promile alkoholu," uvedl Mareš.Pod vlivem alkoholu byl zřejmě i napadený, sám to hlídce na místě sdělil. Další okolnosti této události jsou předmětem dalšího šetření a případem se zabývají policistě ze Služby kriminální policie a vyšetřování.