Kupovat se bude klavírní křídlo Petrof Monsoon, které stojí přesně 1,819 milionu. Na nástroj už přidaly Středočeský kraj, Škoda Auto i město Mladá Boleslav. „Vzhledem k tomu, že jde o neziskovou organizaci, požádali nás o příspěvek 300 tisíc, který rada města schválila,“ potvrdil náměstek primátora Daniel Marek. Auto Škoda pak spolku dá 780 tisíc a Středočeský kraj přispěje 100 tisíc korun.

Stále ale zbývá vybrat část peněz. Konkrétně zhruba 600 tisíc korun. K tomu mají dopomoci charitativní koncerty. První se odehraje už 28. listopadu v zrcadlovém sále kosmonoského zámku. Vystoupí na něm děti ze základní umělecké školy a tak bude vstupné dobrovolné. Další návazné koncerty jsou v plánu na 1. prosince, 14. prosince, 5. ledna a 3. února.

Vybrané finance poputují na transparentní účet číslo 115-9534550227/0100.

Klavír bude v budoucnu celoročně umístěn v budově Městského divadla Mladá Boleslav, kde bude zaručena stálá teplota a další podmínky, které jsou pro tak vzácný nástroj nezbytné. Křídlo bude volně k dispozici nejen ke kulturním akcím, které bude pořádat právě Spolek přátel umění MB, ale i pro další organizace.