Přesně to bere v potaz třeba provozní boleslavského eMBe pivovaru Michal Antal. „Vzhledem k počasí společné fandění na zahrádce nepřipadá moc v úvahu. Takže jsme nad tím vůbec neuvažovali. Všechno se ale může změnit, každým dnem je situace jiná,“ nechal provozní tuto otázku trochu otevřenou. Má k tomu důvod. „Kdyby hokejisti postoupili, tak bychom nějaké společné sledování určitě chtěli,“ sdělil, zároveň ale podotkl, že i kvůli pandemickým opatřením mu nyní promítání připadá nereálné.

Nepříliš optimisticky vidí možnost společného sledování přenosů z hokejového mistrovství světa také v hradišťském baru Frikulín. „Na jednu zahrádku, jelikož mám dva bary, jsem instaloval televizi. Sluníčko však dělá svoje, takže bude dobrá spíše na večerní hokeje. Navíc zahrádku nemám zastřešenou. Pokusím se s tím něco udělat, ale ani počasí tomu není nakloněné,“ shrnul majitel baru Martin Macháček s tím, že hosté se v těchto časech podle jeho zkušeností jdou na zahrádku spíše najíst, nebo si dají jen jedno rychlé pivo.

Současné okolnosti tak zřejmě letos donutí místní fanoušky vzít zavděk domácím prostředím a vlastní televizí. K dispozici pro ně nebude ani promítání organizované městem. „Neplánujeme žádné společné sledování hokeje. Ani to nevypadá, že by mělo být Na Karmeli, jak tomu bývalo dříve,“ potvrdila mluvčí boleslavského magistrátu Šárka Charousková s odkazem na epidemickou situaci. Scházení většího počtu lidí město nyní nevidí jako reálné.