Pod tímto poměrně neurčitým označením se skrývá speciální lampa využívaná donedávna pouze v medicíně, která nyní proniká do kosmetických studií. Exkluzivně ji nyní můžete vyzkoušet i ve Studiu 33 v Mladé Boleslavi.

Ta je zdrojem studeného LED diodového a infračerveného záření, jejichž aplikace představuje efektivní a neinvazivní metodu nejen v oblasti kosmetické péče. Tento moderní výdobytek zaštiťuje přední evropský dermatolog Petr Arenberger, přednosta Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady.

Fototerapie, kterou může obsluha přizpůsobit potřebám klienta, redukuje projevy stárnutí, vyhlazuje vrásky, urychluje léčení jizev, strií, lupenky, exémů, disponuje analgetickými schopnostmi a od první aplikace tak ulevuje od bolestí kloubů, zad, revma a také potlačuje záněty a blahodárně působí na regeneraci vlasových kořínků.

„Už při prvním svícení člověk pocítí úlevu, u záležitostí kosmetického rázu je ale potřeba opakování léčebného procesu. Nelze očekávat, že člověk, který celý život trpí na akné, se po jediné návštěvě problému zbaví," konstatuje kosmetička Zdena Tichá, která LED lampu obsluhuje ve Studiu 33. „Proto jsme připravili výhodné balíčky, kdy klient při koupi permanentky na 5 návštěv získá návštěvu zdarma. Čtenáři Boleslavského deníku získají díky kupónu, jenž je součástí článku v dnešních novinách, dokonce dvě návštěvy zdarma.

Jak ale terapie probíhá? „Deset až třicet minut se ozařuje postižené místo. Může jít o jakoukoliv část těla včetně obličeje. Pro posílení účinku lze použít kosmetické přípravky, zejména masku nebo krém. Ideální je však spojit LED Active Therapy, která prokrví pokožku a rozhýbá lymfatický systém, s kosmetikou či masáží" dodává Tichá.

Procedura je vhodná pro lidi všeho věku, nevhodná pro lidi s maligním onemocněním, přecitlivělé na světlo, epileptiky a albíny.