Přísně střežená továrna v Mladé Boleslavi, město ve městě s 25 tisíci obyvateli (zaměstnanci), se otevírá.

Zítra se koná Den otevřených dveří v největší české automobilce Škoda Auto, čímž vyvrcholí oslavy 20 let od spojení s koncernem Volkswagen. Firma se rozhodla, že do areálu pustí širokou veřejnost, přičemž se očekává kolem 50 tisíc návštěvníků! Město se proto chystá na mimořádná bezpečnostní a dopravní opatření.

Sláva "na oktávce"

Už dnes přitom čekají firmu oficiality za přítomnosti nejvyššího šéfa VW Martina Winterkorna a českého prezidenta Václava Klause. „Celý program se uskuteční v hale, kde se dnes vyrábějí vozy Octavia. Má to silnou symboliku v tom, že právě tato hala se začne rozšiřovat, aby se připravily prostory pro montování nového auta,“ vysvětlují zaměstnanci firmy.

Do firmy je pozvána celá řada hostů, zástupců firmy, dodavatelů, zástupců vlády a dalších. K zaměstnancům by měl promluvit prezident Václav Klaus, šéf automobilky Winfried Vahland, šéf koncernu Winterkorn a za zaměstnance pak šéf odborů KOVO Jaroslav Povšík.

V sobotu budou oslavy pokračovat dnem otevřených dveří, který nabídne zájemcům nejen prohlídku závodu Škoda, přímé výroby, logistiky, firmy Ško-energo, odborů KOVO a dalších zajímavostí. Zájemci se dostanou do míst, kde se rodí nová auta, vyrábějí motory a například i tvoří důležité nářadí.

Připraven je ale i bohatý doprovodný program. Firma zajistila řadu vystoupení hned na třech pódiích na různých místech. Těšit se můžete třeba na kapely Chinaski, Mig 21, Abba show a spoustu dalších skupin a představení.

Až v sobotu vyrazíte do automobilky Škoda, stavte se nejprve pro Boleslavský deník, protože v něm najdete speciální přílohu, která mimo jiné přinese:

– rady, co dělat, když se vám ve firmě ztratí dítě close zoom_in
– důležitá telefonní čísla
– plánek závodu
– místa, kde budou kulturní vystoupení a akce
– důležité rady, co dělat, když se v továrně zraníte, kde najdete ošetřovny?
– vše o historii Škodovky a dříve vyráběných autech