Zatímco suchozemců v okolí říčky Mohelky postávala dobrá tisícovka, plavidla tentokrát osedlala jen hrstka odvážlivců a vstříc svému osudu vyjelo pouhých devět plavidel, což je nejméně v historii konání této akce.

„Těžko říct, čím to je. Na vině je určitě i počasí, které je letos chladnější než jindy a lidem se asi do ledové Mohelky nechce,“ míníli organizátoři z řad místních dobrovolných hasičů. Ninjové, Sovětský radiokomunikační ústav, Šípková Růženka, Rumcajs s rodinou, tříhlavá saň, mumie, Mikuláš, ostřílení hoši z mexického kasina a dokonce i útočíčí spermie se po 14. hodině pustily po proudu vstříc jezu.

Vodotrysk a lákadla

Po cestě na ně čekala nástraha v podobě skrytého vodního vodotrysku a sladká i alkoholová lákadla, zavěšená na provázcích pod mostem.Největší divácký úspěch nakonec sklidilo plavidlo Sovětského radiokomunikačního ústavu, které vodu směle křižovalo ověšené satelity a anténami a vybaveno bohatou počítačovou technikou. Od předních sovětských vědátorů shání informace prý i Google.

Stříbrného postu dosáhla neuvěřitelně propracovaná tříhlavá saň, která chvílemi i upouštěla dým a nabízela divákům poněkud přezrálou princeznu. Bronz získala Rumcajsova rodina, která sice musela v polovině plavby vyložit rozrušeného Cipíska, ale jez absolvovala aniž by byla Manka utopena