Své výtvory, tedy vlastní písně pro dětský pěvecký sbor a dětské sólisty, do soutěže poslalo pětačtyřicet autorů. Přitom nejmladšímu z nich je jen deset let.

Témata letošního ročníku měla vycházet především ze zájmů a způsobu života dnešních dětí. „Tentokrát jsme nezvolili společné téma v textech písní, ale jednotící prvek Pizzerii Paprsek. Vše vychází z Itálie, takže v písních se objeví zeměpis, sport, gastronomie i kulturně společenské znalosti," vysvětlila Markéta Amerighi, dcera zakladatele Dětské noty Milana Klipce, která organizování soutěže převzala.

Doprovodí Paprsek Friends

Hudební doprovod bude mít na starosti opět Paprsek Friends, tedy živá kapela profesionálních hudebníků. Návštěvníci se mohou těšit na Jana Steinsdörfera (kapelníka Ewy Farné), Jana Lstibůrka (skladatele pro kapelu Toxique a Tomáše Kluse), Martina Nováka (hudebníka Jany Kirschner), Josefa Štěpánka (hudebníka Radůzy či Lucie Bílé) a Camila Callera. Na pódiu se vystřídá také celkem čtyřiašedesát dětských zpěváků a tanečníků.

V porotě letos zasednou osobnosti jako například herečka Dasha, klavírista a skladatel Petr Malásek či talentovaný textař Robin Král.

Soutěž se koná v týdnu od 3. listopadu. Už o tři dny déle v 10.30 hodin se ve velkém sále Škoda Muzea uskuteční finálový koncert za účasti poroty. Rodiče a veřejnost se mohou přijít podívat také ve čtvrtek od 17 hodin. Vstupenky stojí 140 korun a prodává je Infocentrum Mladá Boleslav.