Nejprve přišel muž, který nakoupil pro sbírku a až potom sobě. Mladá žena zase přiběhla brzy ráno, nakoupila plný vůz pro sbírku, aby pak stihla doma uvařit oběd. Akce byla velmi úspěšná. Lidé darovali 1579 kilogramů potravin a drogerie. Materiál hned večer šel k potřebným.

Plzeň, Bory, Tesco, Kaufland, sbírka potravin
Potravinová sbírka vynesla 440 tun zboží pro potřebné. Nejvíce v historii

Posbírali 36 králíků
V neděli v průběhu denní směny strážníci mladoboleslavské městské policie kontrolovali ulice u Radouče a samotné lokality parku Radouč, kde se hromadí králíci uhynulí na myxomatózu. „Při kontrole zmíněné lokality sebrali 36 kadavérů králíků. Veškeré uhynulé savce ve zmíněných lokalitách strážníci sebrali a umístili do asanačního boxu, jehož obsah bude následně předán k odborné likvidaci specializovanou kafilerní firmou,“ uvedl velitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Pytlačili na Krásné louce

Muže, kteří se snažili pytlačit ryby, chytila mladoboleslavská městská policie v neděli dopoledne. Před půl jedenáctou na policii volal Boleslavák, který nahlásil, že v prostoru Krásné louky jsou dva muži, chytající ryby zvláštním způsobem. Ohlašovatel měl přitom pocit, že to takhle není úplně v pořádku. „Operační důstojník na místo vyslal hlídku k prověření oznámení. Hlídka po příjezdu na místo zjistila dva muže, cizí státní příslušníky, při lovu ryb na pytlačku. Kontrola totožnosti na místě nebyla možná, protože doklady totožnosti neměli u sebe a opakovaně uváděli různá jména. Strážníci muže převezli ke zjištění totožnosti na obvodní oddělení Policie ČR,“ uvedl velitel MP Tomáš Kypta. MP a PČR se posléze podařilo zjistit, že se jedná o muže moldavské národnosti, a to včetně jejich nacionálů a přechodného pobytu v Mladé Boleslavi. Přestupek pak policie nahlásila příslušnému oboru magistrátu k dalšímu řešení.

Nová alej v Kostelním Hlavně.
V Kostelním Hlavně vysázeli novu alej
 

Porušili zákaz vjezdu náklaďáků
Zákaz vjezdu náklaďákům řešila městská policie Mladá Boleslav v neděli po půl jedenácté dopoledne. A to na Jičínské ulici za D10, kde řidiči nákladních vozidel nerespektují zákaz zastavení a u čerpací stanice OMV, kde nerespektují zákaz vjezdu nad 3,5 tuny. „Při uvedené kontrole hlídka zjistila dvě nákladní vozidla. Při pořizování potřebné dokumentace se na místo k jednomu vozidlu dostavil řidič, se kterým byl zjištěný přestupek na místě vyřešen v příkazním řízení pokutou,“ uvedl velitel MP Tomáš Kypta. Na druhé vozidlo strážník z důvodu nepřítomnosti řidiče na místě umístil předvolání s výzvou k vysvětlení.