Mezi to patří rozmisťování takzvaných SOS hlásek SOSCITY, což se děje právě v těchto dnech. Ty přibudou ve 23 vybraných lokalitách. První z nich už je na svém místě. Magistrát ji nechal instalovat na městském stadionu nedaleko od hlavního vchodu z ulice U Stadionu.

„Tato hláska je již ve zkušebním provozu. Do konce září, případně do poloviny října, bychom chtěli instalovat po městě dalších devět těchto zařízení. Zbylých 13 hlásek bude instalováno na vybraná místa v příštím roce,“ uvedl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu Vladislav Král.

Hláska má hned několik funkcí. Pomáhat má v případě řešení naléhavých problémů. Je osazena čtyřmi kamerami a ty zabírají celé okolí pod 360 stupni. Nechybí zde ani nouzové tlačítko, po jehož stisknutí se lze spojit s operačním střediskem městské policie. Tlačítko spustí právě i zmíněné kamery.

Útroby hlásky pak schovávají dvě lékárničky, jeden automatický defibrilátor a dva hasící přístroje, ty jsou zde pro policisty, pro případ nouze. Mezitím už městská policie zajistí vyslání odpovídající složky IZS, protože SOS hláska slouží pouze k poskytnutí fundované první pomoci. Každé odemčení spodní části hlásky znamená výjezd městské policie, která musí schránku opět zamknout.