Střecha sokolovny v Brodcích potřebuje opravit. Vedení městyse už na nic čekat nebude a opravy zahájí hned po novém roce. „S opravou střechy hodláme začít po novém roce, hned, jak nám to počasí dovolí," potvrdila nám starostka Brodců Edita Nová. Přestože oprava střechy si vyžádá nemalé náklady, vedení městyse ji bude hradit z vlastních peněz. „Oprava střechy bude stát zhruba sedm set padesát tisíc. V současné době vybíráme firmu a rozhodujeme, spolu se zastupitelstvem, jaký druh střešní krytiny bude použit. A opravy budou opravdu hrazeny z našeho rozpočtu," říká Edita Nová.

V současné době je sokolovna využívána dopoledne k hodinám tělocviku Základní školy v Brodcích a SOŠ a SOU Horky nad Jizerou. Ale ani v odpoledních hodinách není sokolovna prázdná. „Odpoledne je využívána celý týden.  Využívají ji sokolové, dvakrát týdně sem také chodí občané cvičit zumbu, a to jak děti, tak dospělí. Zázemí tu ale mají také tenisté, volejbalisté, fotbalisté, nohejbalisté a v zimních měsících tu také trénují malí fotbalisté z FC Horky nad Jizerou. Jezdí sem ale i tanečníci z taneční školy Fišer z Mladé Boleslavi," vyjmenovala starostka.

Místní sokolovna se ale nevyužívá jen pro sport či tanec, funguje také pro kulturní sféru – odehrávají se tu plesy, dětské maškarní bály, mikulášské besídky, zábavy nebo podnikové večírky. Je tedy jasné, že oprava střechy sokolovny je více než potřebná a žádoucí. Dokonce totiž ani o prázdninách nejsou dveře sokolovny zavřené. „O prázdninách sokolovnu využívá k tréninkům gymnastická škola paní Wudyové z Mladé Boleslavi. Můžeme tedy říct, že její kapacita je téměř naplněná," je přesvědčena starostka Nová.
Opravou střechy to ale nekončí.

Bude se přestavovat sociální zařízení a šatny. „Projekt máme  již zpracovaný, dále je potřeba opravit sklady nářadí, chodby, fasádu, vstup do objektu, vyměnit okna v šatně a také na galerii," doplnila starostka.