VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokolové volají: Pojďte s námi cvičit, nebo i sami

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská tělocvičná jednota Sokol má v současnosti čtyři stovky členů. Ti jsou zapojeni do sportovních oddílů pilates, jóga, kondiční cvičení, břišní tance, zdravotní cvičení, capoeira, taneční příprava, Taneční skupina Epidemic, florbal. Pod Sokol patří i šachový klub a fotoklub.

8.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Mezi oddíly všestrannosti patří cvičení rodičů s dětmi, předškolních dětí, cvičení pro muže a cvičení pro seniorky. Navíc každou středu od 21 do 21.30 hodin je připraveno kondiční plavání, které je vhodné pro dobré plavce. Po celou dobu jsou v bazénu nataženy dělící šňůry.

„Činnost je bohatá. Nicméně jsem přesvědčen, že i v dnešní uspěchané době bychom mohli mít více členů. Nebo právě kvůli té uspěchané době. Naším cílem není získávat tituly, ale především přimět lidi k pravidelnému pohybu bez ambicí na velké úspěchy,“ říká Bohumil Rosenkranz, starosta mladoboleslavského Sokola, který je součástí Fugnerovy župy. Naráží tak na fakt, že Sokol v sousedních Benátkách má zhruba 440 členů, město je ale daleko menší než Mladá Boleslav.

Sokol Mladá Boleslav byl založen v roce 1863, budova sokolovny byla postavena v roce 1905. Historii tedy boleslavský Sokol má bohatou. Organizace je nezisková, je součástí České obce sokolůské. „Peníze získáváme přes ústředí, samozřejmě se snažíme o příjem peněz od sponzorů, pomáhá nám dotacemi také město,“ podotýká Rosenkranz.

V současné době se připravují příslušné smlouvy k tomu, aby provozování bazénu přešlo do nájmu města. „Dolaďujeme smlouvu o dlouhodobé zápůjčce na dvacet let. Samozřejmě budova stárne, je potřeba se starat o okna, topení, podlahy, technologii. Tady by město mohlo být významným partnerem,“ připomenul starosta Rosenkranz.

Prostory sokolovny jsou rozlehlé a mnohdy nevyužité. I proto Rosenkranz připomíná, že je tu prostor pro zájmové skupiny, které by zde chtěly působit. „Můžeme nabídnout prostory k různým cvičením, k dalším sportům. Kdo by měl zájem, nechť se na nás obrátí, jistě se domluvíme,“ říká Rosenkranz.

Možností, kde cvičit v sokolovně, je mnoho. „Máme dva velké sály, malý sál, boční prostory sálu, je tu ale i zasedací místnost a klubovna. To jsou všechno prostory, které je možné po dohodě využít. Navíc je v sokolovně možné uskladnit menší pomůcky, k dispozici jsou gymbaly, podložky na cvičení, oba sály je možné ozvučit,“ tvrdí Rosenkranz.

Ten by chtěl, aby boleslavský Sokol měl mezi lidmi ještě větší podporu. Takovou, že by lidé do sokolovny za různými aktivitami mířili častěji. „Nám nejde o výdělek, chceme, aby si lidé přišli pohybem odpočinout a nabrat síly k další činnosti,“ dodal Bohumil Rosenkranz, starosta TJ Sokol Mladá Boleslav.

Od historie Sokola v Mladé Boleslavi po dnešek

Tělocvičná jednota byla založena v roce 1863 a při svém vzniku měl spolek 67 členů. První cvičební prostory byly Masné krámy (nynější pivovarská ulice). V roce 1903 byl položen základní kámen ke stavbě nové sokolovny, která byla otevřena 1. 7. 1905. V roce 1921 bylo vybudováno letní cvičiště s hudebním pavilonem (dnešní hřiště za Májem). V roce 1975 byl přistavěn k budově sokolovny plavecký bazén a 1. 7. 1993 došlo k definitivnímu předání sokolovny zpět do rukou sokolů.

Starostou TJ je Bohumil Rosenkranz, místostarostkou Vlasta Cibulková, jednatelkou Iva Roučková. Cvičiteli jsou Eva Kyselová, Olga Nezbedová, Eva Novotná, Libuše Pulzová, Dagmar Šebková. Kronikářkou TJ Sokol je Pavla Ulčová.

Autor: Jiří Macek

8.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Během uplynulého víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd.
7

FOTO: Přecházení u kruháku je pro chodce bezpečnější

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Kde byla nejvyšší a nejnižší volební účast?

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení