Ať žijí duchové, Dávej ber, nebo Jen pro ten dnešní den. Názvy písní na které Sokolové z Mladé Boleslavi a Benátek nad Jizerou předvedou své cvičební sestavy.

V Benátkách se totiž už zítra koná Župní slet. Navštívit ho můžete na půdě základní školy Pražská. Program je připraven od 13 hodin.

Všechny skladby, které návštěvníci budu moci vidět se nacvičují kvůli oslavám 150. výročí  založení Sokola. Vyvrcholením těchto oslav bude v červenci v pořadí již XV. Všesokolský slet. V roce 2012 se Sokolové poprvé slétnou nikoli na Strahově, nýbrž na stadionu Slávie v Edenu. Sokolové se ale před velkou slávou chtějí představit doma.

„Kromě dvou vystoupení v Benátkách bychom tedy chtěli skladby ukázat i v našem městě a nejen kvůli tomu jsme zorganizovali Slavnostní Akademii Tělocvičné jednoty Sokol Mladá Boleslav, která se koná dne 13.června od 17 hodin v mladoboleslavské sokolovně. Pokud chcete vidět, jak se nám podařilo nacvičit sletové skladby, přijďte nás podpořit a snad i zatleskat," říká Olga Vašková za výbor TJ Sokol  Mladá Boleslav.

Ve Fügnerově župě, která zahrnuje zhruba celý mladoboleslavský okres, nacvičují letos na Slet bohužel pouze tělocvičné jednoty Mladé Boleslavi a Benátek nad Jizerou.

„V naší TJ nacvičujeme čtyři skladby. První skladba s názvem Muzikantova písnička je určena rodičům a nejmenším dětem. Dále se do nácviku na slet zapojily dorostenky a mladší ženy, a to letos ve skladbě Nebe nad hlavou. Třetí skladbou v TJ Mladá Boleslav je skladba pro ženy a muže s názvem Kontrasty," dodala Olga Vašková.

Poslední a již tradičně nejpůsobivější skladbou bývá skladba pro Věrnou gardu. Letos má název Jen pro ten dnešní den.