Peníze plánuje organizace investovat do služeb intervenčního centra a do programu na pomoc rodinám s dětmi.

Respondeo má na Boleslavsku klientelu, jejíž počet se podle vedoucí sociálních služeb organizace Aleny Líbalové za posledních pět let příliš nezměnil. Potýká se však s nedostatkem pracovníků. Jde o obecný problém sociálních služeb, Boleslavsko je ale podle Líbalové na tom ještě o něco hůře. „Mladá Boleslav je opravdu specifická v tom, že se nám tam hlásí méně kandidátů než v jiných okresech,“ potvrdila vedoucí s tím, že si tento úkaz vysvětlují skutečností, že jde o větší město, ve kterém je navíc automobilka. „U nás člověk nese zodpovědnost a jde o celkově složitější práci. Zaměstnanec neodchází domů s čistou hlavou,“ zdůraznila Alena Líbalová.

V přímé práci v sociální oblasti jsou v regionu v týmu intervenčního centra čtyři odborníci. Vedle toho je pak tým podporován dalšími pracovníky – například finančním manažerem, fundraiserem a PR pracovníkem. V programu na pomoc rodinám pak má Respondeo tři odborníky a i tento tým podporují další lidé.

Právě do projektu Zdravá rodina, který podporuje sociálně slabé rodiny, nyní však organizace hledá nového kolegu na pozici sociálního pracovníka. A nejde o nijak snadný úkol.

„Před pěti deseti lety se nám hlásilo více kandidátů, teď je to o jednotlivcích. Když to zobecním, tak se nedostaneme přes deset kandidátů,“ podotkla Líbalová a zdůraznila, že hledání lidí komplikuje několik faktorů. „Jsou jasně daná pravidla, koho můžeme vzít a koho nesmíme brát,“ řekla vedoucí.

Nutné je tak minimálně vyšší odborné vzdělání, to však komplikuje výše platů. „Poslední dobou se říká, že se v sociální sféře zvedají mzdy, reálně ale nejsou tak vysoké, aby uspokojili vysokoškoláky a lidi s vyšší odbornou školou. Na vzdělání je tedy kladen vysoký požadavek za nízkou cenu,“ zdůvodnila Alena Líbalová.