V budově je devět bytů různé velikosti mezi 40 až 50 metry čtverečními – využívat je budou rodiče převážně s dvěma či více dětmi. "V devíti bytech různé velikosti zde bude bydlet 25 až 30 lidí a první z nich by se mohli nastěhovat začátkem příštího roku. Podmínkou pro získání nájemní smlouvy je mimo jiné sociální šetření v dané rodině," vysvětlila náměstkyně pro sociální oblast Miroslava Kašpárková.

Jak uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková, rekonstrukce bytů odstartovala už v letošním dubnu. „Během ní byly vyměněny podlahy, rozvody, předělávaly se příčky, nové jsou koupelny i kuchyňské linky. Aktuálně už je objekt zkolaudovaný a na začátku příštího roku by se sem mohli nastěhovat první nájemníci, kteří splní dané podmínky,“ vysvětlila.

Jak uvedla náměstkyně Boleslavi Miroslava Kašpárková, nájemní smlouvu uzavřou vždy na rok. „Pokud budou ubytovaní i nadále splňovat kritéria sociálního bydlení, mohou si požádat o prodloužení nájmu,“ uvedla.

Tím ale rekonstrukce sociálních bytů v Mladé Boleslavi nekončí. „Další sociální byty rekonstruuje město v Podchlumí, tam vzniknou čtyři malometrážní bytové jednotky, a v plánu je také rekonstrukce objektu v Bělské ulici v místě, kde dříve bývala restaurace Černá růže,“ uvedla Šárka Charousková.

V této oblasti se chystají i další plány. „Pokud to dotační podmínky a stavební dispozice umožní, mělo by zde kromě sociálních bytů vzniknout i zázemí pro mobilní sociální tým, který bude nejen s nájemníky těchto bytů intenzivně pracovat na tom, aby se jejich situace zlepšila,“ dodala magistrátní mluvčí.