Patří k nim třeba možnost navštívit sbor českých bratří, kde se v pátek od 17 hodin koná vernisáž výstavy výtvarných prací Barbory Jelínkové nazvané Kořeny a křídla. Co nám „namaloval“ vesmír, konkrétně Krásy a legendy podzimní oblohy, pak lze od 19. hodiny poznávat na hvězdárně. Čistě k noci z pátku na sobotu se vztahuje pozvánka do Clubu Forum, kde se od 22 hodin koná Squid Game Party.

V sobotu se od osmé hodiny uskuteční svatomartinská oblastní výstava psů, a to na tradičním místě podobných akcí: v kynologickém areálu na Krásné louce. Na devátou se lze vypravit k cyklostezce Hejmánka–Bezděčín, a to na akci Sázíme stromky pro potomky; jde o výsadbu javorů a okrasných jabloní. Sobotní večer pak bude patřit florbalu: v rámci 13. kola florbalové superligy na zápas, který v městské sportovní hale začíná od 18 hodin, přijede Tatran Střešovice.

Škoda Auto poté, co prakticky zastavila výrobu, říjen 2021.
Zachování pracovních míst, výdělků i výroby? Ano, zní ze Škodovky

Nedělní dopoledne, od šesté ranní až do oběda, patří na Podchlumí bleším trhům. I v neděli se lze na devátou vydat sázet stromky pro potomky – opět javory a okrasné jabloně; tentokrát na třídu Václava Klementa 336. Odpoledne Ško-Energo Arena hostí 23. kolo hokejové extraligy: od 16. hodiny se místní hokejisté střetnou s HC Motor České Budějovice.