Ne vždy se ale cesta obešla bez komplikací. Několik vozidel skončilo v příkopu, další dostalo smyk a zastavilo se až o strom.

Karamboly se paradoxně nevyhnuly ani silničářům, kteří se starali o plynulý průjezd po zasněžených komunikacích. Jak sdělil Vladimír Krejča, vedoucí oblasti Mnichovo Hradiště Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, dva sypače zapadly na silnici mezi Lysou nad Labem a Benátkami nad Jizerou, vyprostit je musela těžká technika.

„Největší problémy hlásili řidiči na Mnichovohradišťsku, Dobrovicku a sněhová kalamita byla i v Benátkách nad Jizerou," uvedla Lucie Nováková, mluvčí mladoboleslavské policie.

Jedenáct nehod

Dále upřesnila, že dopravní policisté jen za dopoledne vyjížděli k jedenácti nehodám. „Naštěstí nešlo o nic vážného. Řidiči varování o horší sjízdnosti silnic nevzali na lehkou váhu a jezdí opatrně," vysvětlila Lucie Nováková s tím, že nejčastějšími příčinami kolizí byl smyk a následné sjetí do příkopu, případně zapadnutí vozidel.

Uzavřena musela být například komunikace mezi obcemi Katusice a Pětikozly. „Nárazový vítr tam vytvořil metrovou bariéru a museli jsme povolat těžkou techniku," konstatoval Vladimír Krejča s tím, že v terénu bylo od noci čtrnáct sypačů.

Nezastavili se však ani hasiči. Jak popsal jejich mluvčí Jaroslav Gabriel, odstraňovali například spadlý strom na silnici v Chocnějovicích, pomáhali při vytahování auta z příkopu v Dražicích a v Mečeříži zase auto narazilo do stromu. Rizikový úsek na silnici mezi Dalovicemi a Bukovnem se stal pastí nejen pro autobus s cestujícími, který zde uvízl, ale i několik aut. Autobus vytáhla těžká technika, auta hasiči terénním vozem.
Situace se stabilizovala před polednem, kdy napadaný sníh začal roztávat.