Podle informací svědků a policie se zřejmě vobci Sukorady před prodejnou Mountfield otáčel čtyřiašedátiletý řidič, a přitom do něho narazil kamion jedoucí směrem na Mladou Boleslav. Velký kolos osobní vůz zboku doslova sešrotoval, řidič zůstal uvězněný uvnitř a byl na místě mrtvý.
Náraz kamion přesměroval vlevo do protisměru, přerazil billboard a zastavil u plotu před rodinným domem. Nehodu pravděpodobně zavinil otáčející se řidič osobního vozu Opel Corsa, která zřejmě nedal přednost kamionu. Proč se na této silnici otáčel, není jasné. Je možné, že vyjížděl zareálu tamní prodejny zahradní techniky.
„Přesné příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování dopravních policistů. Řidič osobního vozu se stal v letošním roce již osmadvacátou obětí dopravních nehod na silnicích Mladoboleslavska,“ řekl Deníku policista Ladislav Beneš.
Na hlavním silničním tahu ve směru na Jičín i opačně zůstaly asi hodinu uvězněny desítky lidí. Někteří místo neštěstí objížděli po okresních silnicích skrze okolní obce. Trosky auta, které zůstalo uprostřed silnice, byly odklizeny asi po hodině. Kamion, který zůstal mimo vozovku, byl vyproštěn později. Neštěstí přihlížely desítky místních lidí i cestující vystupující zaut stojících vkoloně.