Tragicky skončila jízda po rychlostní silnici mezi Bezděčínem a Mladou Boleslaví pro posádku nákladního vozidla Iveco. Kolem páté hodiny ranní do ní zezadu narazila dodávka jedoucí stejným směrem.


„Nákladní auto sjelo vpravo mimo vozovku do příkopu, kde se převrátilo na střechu,“ uvedl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.


Zatímco řidič dodávky vyvázl ze střetu bez vážnějšího zranění, posádka nákladního auta už takové štěstí neměla. Dvaatřicetilá žena, která seděla na místě spolujezdce, zřejmě při nehodě z auta vypadla. „V telefonické výzvě byla i informace o tom, že se na místě nachází zaklíněná žena pod jedním z vozů,“ řekla tisková mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.


Zachránit ženě život se ale nepodařilo ani přivolané posádce záchranné služby. „Lékař mohl pouze konstatovat smrt,“ dodala Janečková. Zdravotníci proto na místě ošetřili dvacetiletého muže nákladního vozu s tržnou ranou hlavy, oděrkami na horních končetinách. Muž navíc utrpěl otřes mozku. „Po poskytnují veškeré péče byl pacient převezen na úrazovou ambulanci mladoboleslavské Klaudiánovy nemocice,“ řekla mluvčí Janečková.


Kvůli nehodě musela být omezena doprava na rychlostní komunikací ve směru od Prahy na Mladou Boleslav. Tvořily se několik kilometrů dlouhé kolony pomalu jedoucích vozidel. Policie musela dopravu odklonit přes Bezděčín. Někteří řidiči sjížděli z rychlostní komunikace už u Brodců. Obcemi tak projížděly kolony osobních i nákladních automobilů.


V Mladé Boleslavi mezitím pomalu kolabovala doprava. Lidé měli často problém se dostat včas do práce. „Musela jsem sjet z dálnice u Bezděčína a do práce jet přes Hejtmánku. Všude kamiony, víc než třicítkou jsem ani nejela,“ uvedla jedna z řidiček, která při průjezdu Boleslaví strávila v autě několik desítek minut.


„Doprava na rychlostní komunikaci byla znovu obnovena zhruba po třech hodinách,“ dodal tiskový mluvčí Policie ČR Ladislav Mareš.


Nehodou se i nadále zabývají mladoboleslavští policisté. Škoda na vozidlech a na převážejícím zboží, které se při nehodě rozlétlo po celém příkopě, je odhadována na více než 300 tisíc korun.