Po silnici první třídy z Nymburka do Mladé Boleslavi projedou denně tisíce aut. Když tudy ale projíždí řidiči ve večerních hodinách nejeden řidič se u nájezdu na rychlostní komunikaci rozčílí. A proč? Chybí tam bílé vodorovné značení. Chybí tam stále i přes mnoho slibů!

Na nedostatečné značení upozornili redakci Deníku začátkem letošního roku sami řidiči. Za nejproblematičtější přitom považovali úseku právě na této silnici u nájezdu na rychlostní komunikaci R10 a na silnici z Kosmonos do Bakova nad Jizerou.

Adéla Parkanová z Ředitelství silnic a dálnic, které má na tomto typu silnic dopravní značení na starosti, v únoru Boleslavskému deníku řekla: „K obnově dojde na jaře letošního roku.“ A výsledek? Chtělo by se říct: Sliby – chyby! Po bílých čárách na silnici ani památky. A to staré pomalu mizí a mizí.

A důvod, proč se tak nestalo? O vyjádření jsme téměř měsíc žádali Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výsledek? I přes několikerou písemnou i telefonickou žádost žádné vyjádření tiskoví mluvčí Ředitelství silnic a dálnic nesdělili.

Řidiči, kteří tedy v nočních hodinách budou po této silnici znovu projíždět tak nezbývá nic jiného, než si bílé čáry na silnici jednoduše domyslet. To že to není nic jednoduchého uvedl pro Deník i jeden z řidičů, který na nedostatečné značení upozornil. „Jel jsem tam ve tmě a za deště a měl jsem co dělat, abych se tam vůbec trefil,“ poznamenal nespokojený řidič Martin Pozníček. Teď se tam na silnici bude dál trefovat na ten správný směr.

Problémy ale měla řada řidičů také na silnici spojující Kosmonosy s Bakovem nad Jizerou. I zde bílé čáry ohraničující konec vozovky chyběly. Za jejich znovuobnovení se bilo několik řidičů, kteří redakci Deníku oslovilo. Cestmistr Petr Valkoun ze Správy a údržby komunikací tehdy uvedl, že bílých čar se tam řidiči dočkají do června. A výsledek tohoto slibu? Splněn do posledního detailu!

Řidiči se tak na tomto úseku už nemusí obávat, že v noci sjedou se do příkopu.