Je to zároveň jediné kino v České republice, kam se tento animovaný skvost vrací na stříbrné plátno ve dvou exkluzivních projekcích po více než dvaceti letech.

Film Sněhurka a sedm trpaslíků z autorské dílny Walt Disney Company je jednou z nejkrásnějších pohádek a zároveň prvním celovečerním animovaným filmem v historii kinematografie, který byl kdy natočen.

V Mnichově Hradišti promítnou historickou SněhurkuMá osobité kouzlo, strhující příběh a špičkovou animaci. Je to také pohádka, která nikdy neomrzí, je nadčasová a nesmrtelná. K nezapomenutelnému dojmu přispívá i hudební provedení. Film získal v roce 1939 Oscara a v roce 1938 byl nominován na Oscara za nejlepší hudbu.

Licenci na promítání Sněhurky nemá v České republice žádný distributor. Kino Mnichovo Hradiště přesto chtělo tuto projekci zrealizovat a licenci si tedy vyjednalo samo. Film není digitalizovaný do DCP formátu a bude uveden „pouze" na DVD, které je ale digitálně zrestaurováno se zdokonaleným obrazem a zvukem. Velké plátno, kvalitní zvuk a prostředí kinosálu dodá filmu kouzlo a nezapomenutelný zážitek pro všechny generace.

Film bude promítán už za několik dnů, poprvé v sobotu 4. dubna, podruhé pak v pátek 1. května.

Očekáváme velice dobré návštěvy této pohádky jednak proto, že je známá a oblíbená zejména mezi starší generací, která bude chtít přivést do kina i své děti a vnoučata a umožnit jim sdílet krásný zážitek s nimi.

Dále proto, že je v obecném povědomí zapsaná jako jedna z nejkrásnějších animovaných pohádek všech dob, a konečně proto, že bude po mnoha letech opět možné zhlédnout ji na filmovém plátně, které nemůže nahradit sebekvalitnější televize či počítačový monitor.

Věříme, že se podaří na obě představení kino naplnit. Všem zájemcům doporučujeme lístky včas zarezervovat. Podrobnější informace najdete na http://kino.mnhradiste.cz a na našem Facebooku.

Filmová Sněhurka

• Film měl v USA premiéru 21. prosince 1937.
• Lidé z hollywoodského filmového průmyslu byli přesvědčeni, že film propadne, a nazývali ho „Disneyho bláznovství".
• Pro film bylo napsáno celkem 25 písní, ale pouze 8 bylo nakonec použito.
• Film vznikal celé 4 roky.
• Na pečlivé přípravě a zdlouhavém natáčení se podílelo na 570 kreslířů.
• V Československu mohli diváci Sněhurku poprvé vidět 16. září 1938 v kině Aleš (později se přejmenovala na kino Alfa) na Václavském náměstí a promítala se zde nepřetržitě třináct týdnů.
• Vznikly dvě verze českého znění. První je již z roku 1938 z pera E. A. Saudka, známého shakespearovského překladatele, a druhá, známější a rozšířenější, vznikla v roce 1969 a vytvořil ji proslulý český dabingový odborník K. M. Walló. Proto také má většina trpaslíků dvě jména.
• Když se v říjnu 2001 film objevil na Disneyho platinové DVD edici, tak jen za první den se jich prodalo více než milión

Marcela Jindříšková, voudoucí mnichovohradišťského kina