Rozsah činnosti v ulicích města se nemění. Injekční stříkačky, bezdomovci, opilci a především špatné parkování. Najdou se ale ve výčtu událostí případy, které nepatří mezi ty běžné. Tím nejohavnějším je bezesporu případ, který se stal těsně před středeční půlnocí.

Hlídka právě procházela při kontrole Staroměstským náměstím, když dostala od pozorného občana hlášení, že nějaký opilec šlápl dívce na hlavu. Hlídka byla na místě takřka okamžitě, ihned rozpoznala dívku i svědky incidentu. „Násilník ale utekl, hlídka ho však brzy vypátrala na nedalekém Komenského náměstí. Dotyčný násilník byl pod vlivem alkoholu, proto skončil na protialkoholní záchytné stanici,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Mrtvý holub se objevil v pravé středeční poledne na přechodu pro chodce ve Václavkově ulici. Byl však natolik rozježděn, že s ním už hlídka nemohla nic dělat. Mrtvého králíka nahlásil telefonem občan, když se po čtvrté čtvrteční hodině ranní procházel v parku Štěpánka. Hlídka mrtvolu zvířete, které už tam leželo čtvrtý den, uložila do sběrného pytle, následně převezla do asanačního boxu na policejní stanici, odkud zamířila mrtvola k asanační firmě. Mrtvý králík byl objeven i ve čtvrtek v ulici Jana Palacha. A v Podlázkách zhruba ve stejnou dobu nepřežil cestu přes silnici ježek. I toho potkal stejný osud jako zemřelého králíka.

Při kontrole v Čejetičkách přistihla hlídka mladíka, který v Jizeře chytal ryby bez potřebných povolení. Ostatních dvanáct rybářů povolení mělo.

V úterý ráno zase strážníci řešili tři spící děti, které nocovaly na chodbě ubytovny ve Vodkově ulici. Po zjištění totožnosti a přivolání rodičů se zjistilo, že děti měly spát u kamaráda, což se prý stalo. Proč ale spaly na chodbě, to asi vysvětlí jen rodičům.

A na řadu přicházejí setkání s opilci. Ten nejzajímavější a nejsmutnější případ se stal v pondělí před setměním. „Na schodech k úřadu práce v Ptácké ulici popíjí skupina lidí alkohol,“ hlásil hlas občana policistům do telefonu. Na místě strážníci přistihli osmičlennou partu mladistvých, kteří alkohol nepopíjeli. Avšak hlídka pojala podezření, že by mladiství mohli být pod vlivem alkoholu. A tušili správně. Byli. Dechová zkouška ukázala u tří z nich pozitivní výsledek. Následně si rodiče potomky převzali a odvedli domů.

O pár minut později zase hlásil telefonující, že prý v ulici V Lomu visí opilec na plotě. Hlídka na místě zjistila šestatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu a plot mu sloužil jako opora před upadnutím. Navíc měl trable, protože si spletl ulici, kde bydlí. Do ní ho následně strážníci doprovodili.

Setkání s bezdomovci bylo doslova habaděj. Přespávali různě. Třeba ve vestibulu domu v Havlíčkově ulici. Bezdomovec měl podle hlášení občana spát i v Husově ulici, tam ale hlídka nikoho neobjevila.

Venku si ustlali ale i lidé s domovem, kterým se cesta domů nějak zkomplikovala. Pod vlivem alkoholu spal muž například pod keřem ve Svojsíkově ulici.

A opilců bylo v minulých dnech také dost. V úterním ránu před domem v Havlíčkově ulici popíjela skupina zahraničních občanů alkohol a u toho povykovala. Hlídka občany vyzvala ke klidu. V ten samý den odpoledne hlásil občan, že na chodníku u Slovanky leží opilý cyklista. Na místě hlídka objevila dva zahraniční podnapilé muže. Na výzvu strážníků se zvedli a odešli směrem k ubytovně. Po pár metrech ale opět ulehli na zem. Strážníci jejich polehávání a popocházení nadále monitorovali kamerovým systémem. Neznámý muž zase v osm hodin ráno spal na zahradě školy Na Celně. Hlídka ho probudila, zjistila, že není hledaný a vykázala ho z areálu s tím, že může využít služeb střediska Naděje.

Exkurze za opilci, spáči a bezdomovci zakončíme u Pírkova sanatoria ve směru k Podchlumí. Tam si dvojice, muž a žena, oba bezdomovci, postavila stan. Hlídka jim dala hodinovou lhůtu k odstranění stanu a úklidu místa. Termín dvojice dodržela, když ale strážníci přišli na kontrolu, stan ani bezdomovci na místě nebyli, nepořádek však ano.

A pohled do činnosti strážníka městské policie končíme kuriózním případem. Hlídka vyjela do Michalovic, byla půlnoc. Tam podle telefonujícího občana někdo na poli sklízí balíky slámy a tím ruší noční klid. Když strážníci dojeli na místo, nezbylo jim než konstatovat, že dotyční z pole už odjeli. A to neznámo kam.