Práce na opravách asfaltových vrstev (ale i krajnic a obrub) se přitom týkaly zrovna klíčového úseku: mezi kruhovými objezdy v Mladé Boleslavi-Debři a Kosmonosích. Už je hotovo; dokončení prací ohlásilo Ředitelství silnic a dálnic ČR s několikadenním předstihem oproti plánu.

Skončila tak omezení, jež v závislosti na postupu prací provázely i uzavírky v okolních ulicích; ve standardním režimu už opět fungují semafory na křižovatkách. Již také není důvod omezovat běžný provoz některých zastávek autobusů městské hromadné dopravy – včetně těch hojně využívaných v nákupní zóně a u automobilky – ani odklánět trasu autobusové linky A.

Práce, které přinášely citelná omezení motoristům i cestujícím, začaly v polovině července. Zahrnovaly jak frézování asfaltových vrstev a vybudování nové vozovky – většinou s kyvadlovým vedením provozu po druhé polovině silnice – tak opravy odvodnění včetně příkopů, propustků nebo třeba uličních vpustí. Došlo také na svodidla, směrové sloupky či dopravní značky. Práce přišly na 34 miliony korun.