Když ve čtvrtek policie informovala o tom, že anonym pohrozil nespecifikované české školce atentátem, nejednoho ředitele polila hrůza. „Vyděsilo mě to. Vyvěsila jsem zákaz vstupu rodičům do budovy, a to z technických důvodů. Nechtěla jsem je zbytečně znepokojovat. Zpráva se ale rychle šířila a rodičům záhy došlo, proč do budovy nesmí,“ okomentovala ředitelka benátecké školky Jana Pucandová.

Děti si tak dneska zaměstnanci instituce a rodiče podávají pouze mezi dveřmi, aby se jim za zády někdo neprotáhl do budovy.

Ilustrační foto.
Mateřské školky jsou jako obležená pevnost. S výzvou kraje: zůstat doma!

„Mám 6 pracovišť a jednu z největších organizací na Mladoboleslavsku. Nemohli jsme si dovolit nějakou paniku. Udělala jsem opatření podle svého svědomí, abych minimalizovala přístup. Rodiče mi volali včera ještě v devět večer a dneska volají od rána,“ zmínila ředitelka s tím, že spousta z nich nechala své potomky doma, případně ohlásila, že si je v pátek vyzvedne hned po obědě.

Kromě dění kolem vstupu do školy děti také v pátek školka nepustí na zahradu ani s nimi nepůjde nikam ven. Jana Pucandová doufá, že bude anonym dopaden co nejrychleji, aby nový týden začal bez větších problémů.

Farmářské trhy jsou zpátky také v Benátkách nad Jizerou
OBRAZEM: Farmářské trhy jsou zpět. Na dračku jde hlavně sadba

Podobný stav byl i na 6. základní škole v Mladé Boleslavi, jež má také mateřinku. „Někteří rodiče nechali děti doma. Je jich o 5 až 6 méně ve třídách. Rodiče volali od rána. Školku jsme zabezpečili s výpomocí provozních zaměstnanců, kteří vypomohli u vchodů. Já jsem napsala rodičům, že dneska nepřijímám žádosti o umístění do školky osobně,“ okomentovala ředitelka školky Radmila Hyková.

O maximální ochranu svých svěřenců se snaží také Mateřská škola Štěpánka. „Podle mých informací zůstalo doma hodně dětí z našeho odloučeného pracoviště na Sahaře. U nás to bylo tak do deseti dětí. Já osobně jsem v době, kdy děti přicházely do školky, stála u dveří, a všechny kontrolovala,“ popsala tamní ředitelka Květuše Krušková. Stejně to udělala i všechna její odloučená pracoviště.