Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka v Bousově se nakonec rozšíří, několik projektů končí

Dolní Bousov - Tolik žádané navýšení počtu dětí v bousovské školce se stane skutečností. Starosta Bousova Miroslav Boček neskrývá radost

10.4.2014 6
SDÍLEJ:

Bousovská radniceFoto: Archiv města

„Žádost o dotaci jsme podali  v lednu letošního roku na ROP (Regionální operační program) Střední Čechy. Rozhodlo se minulý týden. Mohu konstatovat, že náš projekt byl doporučen k financování, což je pro nás výborná zpráva," potvrdil příjemnou novinku  bousovský starosta. Teď vedení města čeká příprava zadávací dokumentace pro výběrové řízení, samotné řízení a poté realizace stavby. „Je to pro nás čerstvá informace, takže zatím neznáme procentuální poměr přiznané dotace a finančních prostředků z rozpočtu města, každopádně je to pro nás skvělá zpráva,"  uvedl.

Kromě rozšíření školky se ale v Bousově dokončují i dva další projekty. „Ke konci se chýlí stavba rekonstrukce místních komunikací ulice Kolonie, K Piváku, Rachvalská a Ke sběrnému dvoru, která je také dotovaná z ROP Střední Čechy. Dokončení a předání díla je plánováno na konec dubna. Termín by měl být dodržen, zatím se nevyskytly žádné problémy," uvedl Boček. S koncem školního roku se pak budou moci radovat i místní hasiči.  Skončit by totiž měla i rekonstrukce hasičárny. „To je pravda. Před dokončením je také rekonstrukce hasičské zbrojnice v místní části Horní Bousov. Zde nám zbývá dodělat zateplení a fasádu. Tuto stavbu financuje město z vlastního rozpočtu. Termín dokončení je opravdu plánován do konce června," uzavřel bousovský starosta.

Co se v Bousově chystá

 - V Dolním Bousově se plánuje také  úklid města. Tato akce navazuje na akci, která se konala v roce minulém, při otevření nového Sběrného dvora a kompostárny. Ve spolupráci s vedením a žáky základní školy  uspořádají v Bousově 16. dubna generální úklid města a okolí. Akce je plánována k Mezinárodnímu dni země. Veškerý nasbíraný odpad skončí ve  sběrném dvoře, a bude roztříděn do připravených kontejnerů.

 - Město má podanou žádost o dotaci na víceúčelový sportovní areál v lokalitě Břízky. Jedná se o propojení areálu koupaliště a hřiště s umělým povrchem, in-line dráhou a sportovištěm pro požární sport.

 - Další žádost se týká Modernizace místních komunikací – II.etapa. Jedná se o ulice Požárníků, Okružní, Zahradní a druhá část ulice Rachvalská.

 - V Bousově žádají i o dotace na zateplení a výměnu oken budovy radnice města. Dále na projekt rozšíření kapacity sběrného dvora, kde  budou žádat o dovybavení areálu, ale i projekt rozšíření kapacity kompostárny, zde chtějí žádat také o vybavení manipulační technikou.  

Autor: Petra Kuldová

10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení