V pavilonu školky je pět tříd. Tři se nacházejí v přízemí a dvě potom v prvním patře. Kapacita celého zařízení je 132 dětí. Ve třídách 1 až 4 je potom 26 předškoláčků. V 5. třídě jich je 28. Školka je otevřená každý všední den od 6 do 16 hodin.

Školu obklopuje rozlehlá zahrada se vzrostlou zelení. Terén zahrady je členitý, umožňující všestranný tělesný rozvoj dětí. To vše doplňují krytá pískoviště a víceúčelové prolézací stavby z akátového dřeva, podtrhující estetiku prostředí.

Na první pohled tady dýchá pohoda a klid, děti jsou veselé, hrají si a paní učitelky je často berou ven na vycházky. Až bude hezky, tak budou zase skotačit na přilehlé zahradě, kde mají opravdu široké možnosti vyžití.

V současné době v mateřince připravují zápis pro školní rok 2019/2020. Ten se bude konat ve dnech 6. a 7. května od 14.30 do 16 hodin. Zápisu pak bude předcházet ještě Den otevřených dveří, který je naplánován na čtvrtek 25. dubna. Proběhne od 8 do 10 hodin. V této době si rodiče mohou vyzvednout potřebné přihlášky, které je nutné odevzdávat potvrzené při zápisu.

Kritéria pro přijetí do mateřské školy stanovuje její ředitelka. Rodiče by ale neměli zapomínat, že minimálně jeden rok před nástupem k povinné školní docházce musí děti navštěvovat některou mateřinku ze zákona.

Už zítra v tištěném vydání Boleslavského deníku představíme MŠ Mírová, Mnichovo Hradiště